Banner 980x90

Skolas formas Jelgavā - par vai pret?


Jau vairākus gadus Jelgavas skolās tiek aktualizēts jautājums par skolēnu formu ieviešanu. Bet tikmēr 2. pamatskolā, 4. vidusskolā un 5. vidusskolā, kā arī Jelgavas novadā - Zaļenieku pamatskolā, Kalnciema vidusskolā un Ozolnieku vidusskolā formas jau pakāpeniski ieviestas. Šobrīd aktīvi par formu ieviešanu diskutē arī Staļģenes vidusskolā. Arī citās skolās Jelgavā un novadā spriež par formu nepieciešamību, raksta portāls jelgavniekiem.lv.

Portāls vēsta, ka Jelgavas pilsētas skolu valdes vadītājai Guntai Auzai par skolas formām ir savs viedoklis, kas izvērtē gan skolas formas valkāšanas plusus, gan mīnusus: "Valkāt skolas formu vai nē, tā ir katra brīva griba un izvēle. Skolu iekšējās kārtības noteikumos tas nav atrunāts. Lai formu valkāšana realizētos dzīvē, ir jāvienojas klases vecāku kolektīvam ar skolas vadību un skolas formu izgatavotāju. Pirms šāda lēmuma pieņemšanas vecākiem jābūt informētiem par gala rezultātu un izmaksām. Atbalstu skolas formas nēsāšanu sākumskolas klasēs. Man, piemēram, patīk 2. pamatskolas un 4. vidusskolas audzēkņu vestītes ar skolas emblēmu, kas ir ne tikai bērnu atpazīstamības zīme ārpus skolas, bet arī rada estētisku un sakārtotu iespaidu. Forma kā piederības zīme skolai, protams, uzliek arī zināmu atbildību tās valkātājam. Taču, runājoties ar skolu vecāko klašu audzēkņiem, saprotu, ka ir jādod iespēja audzēkņiem brīvi tērpties un arī caur apģērbu radoši izpaust savu personību, individualitāti, izkopt gaumi un estētiskās jūtas. Tā kā par skolas formu jāmaksā ģimenei, tad vienmēr jāņem vērā vecāku vēlmes un iespējas šo formu iegādāties. Tiklīdz ģimenē aug divi un vairāk skolēni, tā šāds lēmums var izrādīties ģimenei nerealizējams, jo skolas formas izmaksas nav lētas, bet katrai ģimenei šobrīd ir savas materiālās iespējas."

Jelgavniekiem.lv raksta, ka Jelgavas 2.pamatskolā skolēniem un to vecākiem ir brīva izvēle, cik lielā mērā ievērot formas tērpa valkāšanu, savukārt Jelgavā skolas formas no 2009.gada pamazām iedzīvojušās arī 4. vidusskolā. Zaļenieku pamatskola, savukārt, ir pirmā mācību iestāde Jelgavas novadā, kur pēc vecāku iniciatīvas ieviests vienots apģērbs.

Portāls raksta, ka gan pedagogi, gan bērnu vecāki vienprātīgi domā, ka skolas formas tērpi arī novērš sociālo nevienlīdzību un veicina kopības un vienotības sajūtu ar klasi un skolu. Katrai skolai ir savs karogs, himna un cita atribūtika, un arī forma var būt viena no skolas atšķirības zīmēm - skolas vizītkarte.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)