Banner 980x90

LLU diskutē par ES klimata un enerģētikas politiku

Otrdien, 10.martā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) notika Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas (EESK) atklātā uzklausīšanas sanāksme, kurā lauksaimniecības un mežsaimniecības nozaru pārstāvji tika aicināti piedalīties diskusijā par klimata un enerģētikas politikas ietekmi uz minētajām nozarēm, pilsētas informācijas portālam Jelgava24.lv ziņo LLU.

Klimata pārmaiņu negatīvās ietekmes mazināšana un vides saglabāšana ir viena no ES lauku attīstības galvenajām prioritātēm turpmākajās desmitgadēs, kam īpaša uzmanība veltīta klimata un enerģētikas politikā. Līdz ar to sabiedrības iesaistīšana un diskusiju organizēšana ir būtisks instruments kopējas izpratnes veidošanā un klimata negatīvo seku veiksmīgā samazināšanā.

"Klimata pārmaiņu radītās problēmas ir aktuālas visā Eiropas Savienībā, un mūsu uzdevums ir izvērtēt līdz šim paveikto klimata politikas ietvaros un noteikt darbības virzienus nākotnei. Turklāt klimata pārmaiņu sekas būtu jāskata kā attīstības iespēja lauku teritorijām, ko var nodrošināt inovatīvu tehnoloģiju ieviešana ražošanā. Labums no inovācijām ir jāgūst visiem, sākot no zemniekiem, kas apstrādā nelielas platības, līdz pat lielražotājiem," atklāja ziņotājs EESK atzinumam Mindaugs Macilevičus.

Atklātās uzklausīšanas sanāksmes mērķis bija diskusiju rosināšana ar lauksaimniecības un mežsaimniecības nozaru pārstāvjiem un viedokļu paušana par klimata pārmaiņām un to nozīmi tautsaimniecībā, kā arī kopējās ES enerģētikas un klimata politikas ietvara 2020. – 2030. gadam ietekmes izvērtēšana uz lauksaimniecības un mežsaimniecības nozari.

Tajā piedalījās EESK, Zemkopības ministrijas, Eiropas Komisijas Klimata politikas ģenerāldirektorāta Klimata aizsardzības finansēšanas un atmežošanas problēmu nodaļas un Eiropas Komisijas Lauksaimniecības un lauku attīstības ģenerāldirektorāta Vides, mežsaimniecības un klimata pārmaiņu nodaļas pārstāvji. Turklāt klātesošos uzrunāja un par LLU nozīmi ilgtspējīgas attīstības veicināšanā informēja rektore Irina Pilvere.

Ar ziņojumiem uzstājās Lauksaimniecības produktu ražotāju un mežu īpašnieku centrālās savienības direktore vides jautājumos Lisa Pietola, Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta nodaļas vadītājs Andris Miglavs, Latvijas Biomasas asociācijas valdes loceklis Didzis Palejs un Eiropas Vides politikas institūta Vides pārvaldības grupas vadītājs Martins Nesbits.

EESK ir unikāls konsultāciju, dialoga un viedokļu saskaņošanas forums, kurā darbojas pārstāvji no dažādām organizētās pilsoniskās sabiedrības jomām, ieskaitot gan darba devējus, gan arodbiedrības un dažādas grupas. Daudzās jomās Eiropas Parlamentam Padomei un Komisijai, izstrādājot jaunus tiesību aktus, ir juridisks pienākums konsultēties ar EESK. Komiteja analizē tiesību aktu priekšlikumus un izstrādā atzinumus.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)