Jelgavas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus ziņot par graustiem
Sākot ar 10.oktobri Jelgavas novada iedzīvotāji aicināti ziņot par nesakoptām un citādi vidi degradējošām un cilvēkus apdraudošām ēkām savā apkārtnē, pilsētas informācijas portālam Jelgava24.lv atklāja Jelgavas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Erno.Atzīmēt savā apkārtnē bīstamās ēkas var Jelgavas novada pašvaldības mājas lapā sadaļā iedzīvotāju idejas – City idejas modulī, norādot kartē bīstamā objekta atrašanās vietu, kā arī komentāru par to.
"Šobrīd Jelgavas novadā apzinām graustus, kas potenciāli bīstami apkārtējiem - it īpaši bērniem. Nav retums, ka pēc kolhozu un padomju saimniecību likvidācijas daudzu personu rokās nonāca nedzīvojamās ēkas un palīgēkas, kas, ar laiku, nepietiekami apsaimniekotas, jumtu, pārsegumu, nesošo konstrukciju un daudzu citu bojājumu dēļ kļuvušas bīstamas. Jāatceras, ka šādas vietas potenciāli bīstamas ir jo īpaši bērniem, kas nereti tās izvēlas par rotaļu vietu, ja vien tām var piekļūt," uzsver Jelgavas novada pašvaldības Būvvaldes vadītājs Arnis Ozols.
Savukārt novada pašvaldības Administratīvās komisijas priekšsēdētājs Modris Žeivots norāda uz šāda pamesta objekta īpašnieka iespējamo atbildību par tajā notiekošo: "Ja šāda būve atrodas avārijas stāvoklī, netiek nodrošināta tās konstrukciju drošība vai vismaz teritorijas norobežošana pret iespējamo nepiederošu personu iekļuvi tajā, ja tā ir ilgstoši pamesta, tad īpašniekam, atkarībā no bīstamības pakāpes tiek piemēroti ietekmēšanas līdzekļi, - tajā skaitā, uzlikts administratīvais sods. Sākotnēji var tikt sastādīts priekšraksts, uzaicinot būves īpašnieku saprātīgā termiņā sakārtot savu īpašumu vai vismaz ierobežot nepiederošu personu piekļuvi tam līdz tas tiek sakārtots. Ja tas netiek izdarīts, jau pēc noteiktā termiņa var tikt uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā un lemts jautājums par personas administratīvu sodīšanu. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par šāda rakstura pārkāpumiem fiziskas personas var tikt sodītas ar naudas sodu no piecdesmit līdz četrsimt latiem, amatpersonas — no piecdesmit līdz piecsimt latiem, bet juridiskas personas — no piecdesmit līdz tūkstoš latiem. Un vēl kas jāņem vērā, ka uzliktais sods neatbrīvo personu no pienākuma sakārtot šādu bīstamu objektu. Pretējā gadījumā, var tik piemērots daudz bargāks sods."
Līdz ar to, izmantojot sabiedriskās apspriešanas moduli City idejas, kas atrodams sadaļā – iedzīvotāju idejas, pašvaldība aicina iedzīvotājus norādīt uz viņuprāt bīstamiem objektiem. Veicot īsu autorizācijas procesu sistēmā, iedzīvotāji satelītkartē var atzīmēt konkrēto objektu, kā arī atstāt norādes par problēmas būtību un galvenajām iebildēm.
Jāpiebilst, ka autorizēties sabiedriskās apspriešanas sistēmā var vai nu ar sociālās vietnes Facebook starpniecību, vai norādot e – pasta parametrus. Autorizācijā sniegtā informācija nekādi tālāk netiks izmantota. Uz sarakstu