Banner 980x90

Deju kolektīvs "Mārtiņš" atzīmē 30 gadu jubileju

Ar īpašu jubilejas koncertu sestdien, 4.aprīlī, Lielplatones tautas namā savu 30 gadu pastāvēšanas jubileju atzīmēja Lielplatones pagasta vidējās paaudzes deju kolektīvs "Mārtiņš". Pasākumā klātesošos ar saviem priekšnesumiem priecēja arī kolektīva ilggadēji draugi no Kalsnavas, kā arī vidējās paaudzes deju kolektīvs "Medaga", "Vilciņš" un "Vecie vilki" no Vilces, kā arī Lielplatones jauniešu deju kolektīvs "Audzis", pilsētas informācijas portālam Jelgava24.lv ziņo Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Vidējās paaudzes deju kolektīva "Mārtiņš" pirmsākumi meklējami 1984. gadā, kad uz savu pirmo mēģinājumu sanāca toreizējie Lielplatones pagasta jaunieši, lai sāktu veidot deju kolektīvu. Un no tā pirmsākumiem līdz pat šim brīdim kolektīvu vada Lāsma Ivanova.
Kā norāda kolektīva vadītāja, "Mārtiņš" šajā reizē mēģināja sevi parādīt nedaudz citādāk nekā citas reizes un programmā iekļautas nevis vienkārši tautas dejas, bet gan dejas ar stāstu. Un, lai arī kolektīva pirmais mēģinājums notika 1984.gada rudenī, tomēr, kā teic vadītāja – atskaites punkts ir sezonas noslēgums pavasarī. "Trīsdesmit gadus kopš pirmā mēģinājuma nosvinējām, bet sezonu skaita no rudens līdz pavasarim, un šī kolektīvam ir trīsdesmitā sezona," teic Ivanova, piebilstot, ka kolektīvā joprojām ir dejotāji, kas tajā darbojas kopš pašas dibināšanas.

Visus šos gadus vidējās paaudzes deju kolektīvs "Mārtiņš" rosina un veido dažādus kultūras pasākumus Lielplatones pagastā. Ar kolektīva līdzdalību tiek organizēta gadskārtu svētku svinēšana, Lieldienas un Jāņu ielīgošana. Jāpiebilst, ka īpaša deju kolektīva tradīcija ir Mārtiņdienas svinēšana kopā ar pagasta ļaudīm un sadraudzības deju kolektīviem no dažādiem Latvijas novadiem "Mēs katru gadu svinam Mārtiņus vai nu tieši desmitajā datumā vai tuvākajā sestdienā, vienmēr rīkojot pasākumu. Vāram bukstiņputru, mācām vietējiem dejas, turklāt tas ir arī kolektīva sezonas atklāšanas pasākums," norāda kolektīva vadītāja.

Līdz šim kolektīvs piedalījies Zemgales novada deju svētkos Dobelē, Elejā, Iecavā, Tautas mūzikas ansambļu svētkos Elejā un kopš Jelgavas novada izveidošanas kolektīvs piedalās arī novada svētkos. Tāpat kolektīvs piedalījies folkloras un deju festivālos Igaunijā, Lietuvā, Rumānijā, pierobežas mūzikas un deju festivālā Valkā, koncertējis arī Ventspilī, Kalsnavā, Liepājā un Pāvilostā, tāpat piedalījies visos Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētkos kopš 1993.gada.

Jāpiezīmē, ka kolektīva aktīvajā repertuārā ir vairāk nekā 60 deju un katru gadu tiek iestudētas vairākas jaunas, dažādu novadu un autoru dejas. Šobrīd tajā dejo desmit pāri.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)