27. maijā Tērvetē norisināsies gada lielākais vides pasākums Latvijā – ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI

Pateicībā ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kas ikdienā rūpējas par vidi, šķiro atkritumus un taupa resursus, kā arī iepazīstinot pārējos ar aizraujošo zaļā dzīvesveida pasauli,  2022. gada 27. maijā visas dienas garumā LVM dabas parkā Tērvetē norisināsies ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI. 

Pasākums notiks “Latvijas Meža dienu 2022” ietvaros, ļaujot tā apmeklētājiem izzināt Latvijas dabu, mežus, ūdeņus. Svētku ietvaros apmeklētāji tiks aicināti  piedalīties vairāk nekā 80 izglītojošās radošajās darbnīcās un vides izziņas spēlēs, kā arī vērot aizraujošus šovus un priekšnesumus uz skatuves. Dalība pasākumā ir bez maksas.

ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI ir gada galvenais un gaidītākais Vislatvijas vides pasākums, kurā akcents likts uz zaļu dzīvesveidu visās tā izpausmēs. “Tie ir svētki mums visiem – kas ikdienā pieliek roku tīrākas vides veidošanā un aprites ekonomikas veicināšanā, kā arī iepazīšanās diena tiem, kas ar zaļo dzīvesveidu vēl tikai ir uz jūs,” stāsta “Zaļā josta” pārstāve Laima Kubliņa, uzsverot, ka pasākumā mīļi gaidītas ģimenes ar bērniem, skolu jaunatne un ikviens, kas vēlas uzzināt, kā dzīvot zaļāk. “Pasākumā rādīsim, stāstīsim un iedvesmosim zaļam dzīvesveidam, ļaujot katram tā apmeklētājam rast savu īpašo un ērtāko veidu, kā to īstenot – kādam tā ir atkritumu šķirošana vai dažādu materiālu, piemēram, plastmasas un papīra pārstrāde, citam interesē dabīgas kosmētikas pagatavošana mājās, vai dabas un meža noslēpumu izziņa un zaļie pārgājieni, citam – ilgtspējīgi risinājumi vides uzlabošanā vai bezatkritumu dzīvesveids. Tā pat, kā nav vienas formulas, kā rūpēties par vidi, tā arī ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKOS rādīsim dažādas iespējas zaļākas vides veidošanai, lai katrs var iedvesmoties, ko no tā visa ieviest savā ikdienā,” teic L. Kubliņa.

ZAĻĀS JOSTAS VIDES SVĒTKI norisināsies 27.05.2022. no plkst. 10.00 līdz 17.00 LVM dabas parkā Tērvetē. Ieeja pasākumā bez maksas, iepriekš reģistrējoties šeit. Paralēli vairāk nekā 80 vides izziņas darbnīcām un spēlēm, kurās aicināti iesaistīties visa vecuma apmeklētāji, un iespējai apmeklēt Tērvetes dabas parku, pasākuma kulminācija norisināsies uz svētku galvenās skatuves. Par pasākuma maģisko noskaņu un nebeidzamiem pārsteigumiem gādās iluzionists/triku meistars Toms Felkers kopā ar lielprojekta “MESA” pianistu Matīsu Repsi.

Svētkos īpaši tiks suminātas tās mācību iestādes, kas šī mācību gada garumā kampaņas “Tīrai Latvijai” ietvaros aktīvi vākušas izlietotās baterijas un makulatūru, kā arī veiksmīgi izmēģinājušas bezatkritumu dzīvesveida pamatprincipus, piedaloties izaicinājumā “Atkritumiem NĒ”. “Mūsu vides kampaņās ik gadu piedalās vairāk nekā 100 tūkstoši bērnu un jauniešu no visas Latvijas, un tikpat daudz ir gatavi pievienoties šiem vides entuziastiem nākotnē. Esam gandarīti par paveikto un pasākumā sacīsim paldies gan šiem skolēniem, gan viņu pedagogiem un ģimenēm, jo tikai kopīgiem spēkiem spējam padarīt Latviju tīru, zaļu un sakoptu,” uzsver L. Kubliņa.

Plašāka informācija, svētku programma un pieteikšanās svētkiem atrodama “Zaļā josta” mājaslapā www.zalajosta.lv. Svētkus organizē “Zaļā josta” un Latvijas valsts meži  “Latvijas Meža dienu 2022” ietvaros, sadarbībā ar Dobeles novada pašvaldību, vides un meža nozares organizācijām un uzņēmumiem.

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu