Tūrisma informācija

 • Jelgavas pils un Kurzemes hercogu kapenes

  Jelgavas pils un Kurzemes hercogu kapenes

  Uz salas starp Driksu un Lielupi pilsētu grezno Jelgavas pils, ko 1738. gadā cēlis izcilais arhitekts F. B. Rastrelli. Šī ir lielākā baroka stila pils Baltijā, kādreizējā Kurzemes un Zemgales hercogu rezidence. 

 • Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis

  Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis

  No 16. gs. otrās puses līdz pat Otrā Pasaules kara beigām Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīca bija lielākā baznīca Zemgalē un pirmā no jauna uzceltā luterāņu mūra baznīca Eiropā. 

 • Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

  Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

  Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja ēka, kas pazīstama ar vēsturisko nosaukumu Academia Petrina, celta 1775. gadā pēc pēdējā Kurzemes un Zemgales hercoga Pētera Bīrona ierosmes agrākās hercogu pilsētas pils vietā.

 • Jāņa Čakstes bulvāris, Mītavas tilts un Pasta sala

  Jāņa Čakstes bulvāris, Mītavas tilts un Pasta sala

  Driksas upes krastā izveidotā Jāņa Čakstes bulvāra promenāde ir lieliska vieta pastaigām un atpūtai. Promenāde izveidota divos līmeņos – augšējā daļā atrodas divi skatu laukumi, kas veido 3 m augstus ūdenskritumus, bet apakšējā līmenī var pastaigāties gar Driksas krastu vai gada siltajos mēnešos no laivu piestātnes...

 • Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs

  Ādolfa Alunāna memoriālais muzejs

  Mājā Filozofu ielā latviešu teātra tēvs pavadīja divus pēdējos dzīves gadus (1910-1912), te glabājas viņa un dzimtas mūža liecības – albumi, dokumenti, vēstules, kā arī dažādi sadzīves priekšmeti.

 • Lielupes palienes pļavas un savvaļas zirgi

  Lielupes palienes pļavas un savvaļas zirgi

  Uz salas aiz Jelgavas pils, applūstošajās Lielupes palienes pļavās ganās vairāk kā 60 savvaļas zirgi. Šīm pļavām piešķirts Eiropas nozīmes īpaši aizsargājamo dabas teritoriju statuss - Natura 2000, jo pļavās sastopama nozīmīga augu un putnu daudzveidība.