Jāņa Čakstes memoriālais muzejs "Auči"

Ozolnieku novads var lepoties ar Latvijas republikas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas mājām "Auči", kas atrodas Salgales pagastā.

Šai mājai ir īpaša aura, kas ļauj sakārtot domas un atgūt dvēseles mieru. Daļā mājas ierīkots prezidentam un viņa dzimtai veltīts muzejs. Atjaunotajā kalpu mājā 2018. gadā atklāta jauna ekspozīcija, kas modernā, laikmetīgā formātā vēsta par Latvijas Valsts pirmā prezidenta un viņa dzimtas likteņiem Latvijas vēstures un demokrātijas attīstības kontekstā. Ekspozīcijā pamatinformācija pieejama arī angļu valodā. Jāņa Čakstes mājas ideja ir dot ikvienam iespēju atklāt Latvijas pirmā prezidenta personību, viņa ceļu līdz prezidenta amatam un veicināt vēlmi sekot viņa idejām par brīvu, neatkarīgu un demokrātisku Latviju.

Adrese: Pusceļā starp Garozu un Emburgu, Salgales pagasts, LV-3045
Tālrunis: +371 26392154
Mājaslapa: www.visit.jelgava.lv
E-pasts: tic@tornis.jelgava.lv (Jelgavas reģionālais tūrisma centrs)
GPS koordinātes: 56.5943103, 23.9390754

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)