Nedēļas nogalē Jelgavas novada Zaļeniekos norisināsies Dabas koncertzāle

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Piektdien, 1.jūlijā, Jelgavas novada Zaļenieku pagastā norisināsies šā gada otrais Dabas koncertzāles pasākums, kura galvenā tēma ir garausainais sikspārnis (Plecotus auritus), pilsētas informācijas portālu Jelgava24.lv informē Dabas aizsardzības pārvaldes  Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja Inese Pabērza.

No plkst.19.00 Zaļenieku muižas parkā lieliem un maziem pasākuma apmeklētājiem būs iespējams apmeklēt Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistu vadītas, kopumā 23, radošas un izzinošas darbnīcas un laboratorijas, kurās varēs darināt sikspārņa mājvietu - būrīti, atpazīt un iepazīt Latvijā mītošos sikspārņus, viņu ēdienkarti, dzīves ciklu, veidot pašam savu sikspārni, izmantojot konstruktoru, ieklausīties un atpazīt sikspārņus pēc to izdotajām skaņām.

Bet mūzikas, projekciju un gaismas performance sāksies aptuveni plkst.22.30. Koncerta muzikālo noformējumu radījuši mūziķi Reinis Sējāns, Andris Sējāns, Ingus Ulmanis, Kaspars Tobis, Anrijs Grinbergs. Pasākuma režisors ir Roberts Rubīns, scenogrāfs – Didzis Jaunzems.

Dabas koncertzāle norisināsies 11.gadu, un savā pastāvēšanas laikā no vakara muzicēšanas nelielā cilvēku lokā kļuvusi par vērienīgu brīvdabas pasākumu, kur Latvijas zinātnieki un mākslinieki izziņas un radošajās darbnīcās un emocionālos mūzikas, gaismas un video priekšnesumos apmeklētājiem dod iespēju iepazīt vai no jauna atklāt gan bieži sastopamas, gan retas un apdraudētas dabas vērtības. Ik gadu Dabas koncertzāli apmeklē vairāki tūkstoši cilvēku, no zīdaiņiem līdz pat cienījama vecuma sirmgalvjiem. 

Šogad norisinās divi Dabas koncertzāles pasākumi, pirmais no tiem aizvadīts 18.jūlijā Rēzeknes novada Lūznavas muižā, kuru apmeklēja arī Dabas koncertzāles patrons, Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni. Aktivitātes organizē biedrība "Dabas koncertzāle" sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, Latvijas Universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Rēzeknes un Jelgavas novada pašvaldību, pasākumu vietu apsaimniekotājiem un brīvprātīgajiem palīgiem.

Zinātnisko atbalstu šogad sniedz Latvijas Universitātes un Latvijas Lauksaimniecības universitātes sikspārņu eksperti, LU pētnieks, Dr.Biol. Viesturs Vintulis, un asociētais profesors, Dr. biol. Gunārs Pētersons.

Dabas koncertzāle šogad saņēma Eiropas Komisijas "Natura 2000" apbalvojumu kā labākais komunikācijas projekts.