Mūžībā aizgājis bijušais LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātes dekāns Iljins

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

26.augusta naktī pēc ilgstošas slimības aizsaulē aizgāja Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Informācijas tehnoloģiju fakultātes bijušais dekāns un ilggadējais Fizikas katedras vadītājs profesors Uldis Iljins, aģentūra LETA uzzināja augstskolā.

Iljins dzimis 1947.gada 24.decembrī Aizputē, absolvējis Latvijas Valsts universitātes Fizikas un matemātikas fakultāti 1971.gadā, kad arī sācis strādāt Latvijas Lauksaimniecības akadēmijā (tagad LLU) kā Fizikas katedras asistents. Paralēli viņš turpinājis studijas aspirantūrā un bijis fizikas-matemātikas zinātņu kandidāts. 1992.gadā Iljins ieguvis doktora grādu fizikā, bet 1996.gadā kļuvis par habilitēto inženierzinātņu doktoru.

Iljina profesionālās dzīves gaitas pilnībā saistītas ar LLU un Fizikas katedru. Viņš bijis tās vadītājs jau no 1980.gada līdz pat 2009.gadam, kad ievēlēts par Informācijas tehnoloģiju (ITF) fakultātes dekānu. Dekāna pienākumus Iljins pildījis līdz pat 2015.gadam.

Profesors bijis Latvijas Zinātnes padomes eksperts Pārtikas tehnoloģiju fakultātes un Lauku inženieru fakultātes promocijas padomēs un LLU Lauksaimniecības inženierzinātņu profesoru padomes priekšsēdētājs.

Ar augstu atbildības sajūtu viņš pildījis LLU Rektora vēlēšanu komisijas darbu un bijis tās priekšsēdētājs 2009.gadā un 2013.-2014.gadā. Iljins bijis arī Starptautiskās Aukstuma akadēmijas loceklis-akadēmiķis, LLU Konventa loceklis, LLU senators un ITF domes loceklis.

Vairāku studentu paaudžu atmiņās profesors Iljins vienmēr paliks kā zinošais un prasīgais fizikas pasniedzējs, kurš lekciju laikā arī neskopojās ar asprātīgām piezīmēm. Tās līdz ar nopietnajām fizikas gudrībām vēl joprojām glabājas meža inženieru, būvnieku, pārtikas tehnologu, datorzinātņu un citu nozaru studentu pierakstos.

Atvadīšanās no Iljina notiks 2.septembrī plkst.13 Rīgas Krematorijas Lielajā zālē