Komandas spēles – ieguvums jūsu ķermenim un garam

Komandu spēlēm ir laba ietekme uz prātu, sociālajām attiecībām, darba rezultātiem un citiem aspketiem. Gan lāzerpeintbols, gan citas aktivitātes var būt tas, kas aizraus jūs un jūsu kolēģus vai draugus.

Mūsdienās ir grūti uzturēt labu formu un liekas, ka ir neiespējami apvienot patīkamo ar lietderīgo, taču tādas izklaides kā izlaušanās istabas un lāzerpeintbols var uzlabot gan fizisko formu, gan nomierināt prātu un garu.

Daudzās komandu aktivitātēs viens no elementiem, kas tiek stimulēts smadzenēs, ir dopamīns.

Dopamīna priekšrocības:
• pozitīvs noskaņojums,
• asāka koncentrēšanās,
• labāka atmiņa,
• paaugstinātas sociālās saskarsmes spējas.

Prātam patīk, kad mēs atrisinām dažādus uzdevumus, un lielāks dopamīna līmenis padara cilvēku azartiskāku. Spēlējot komandu spēles, bieži var palielināt nepieciešamo saliedētības līmeni un stimulu, kad Jūs uzvarat kā grupa. Spēlējot komandas spēles, komandas biedri bieži vien savā starpā sarunājas un uzzina daudz ko jaunu viens par otru.  Tas ne tikai palielina iespējas uzvarēt, bet arī atstāj pozitīvu ietekmi uz turpmāko sadarbību darbā vai citur. 

Komandu spēļu spēlēšana uzlabo darba spējas
Kad visi komandas locekļi spēlē spēli, kas ir orientēta uz komandas darbu, visiem dalībniekiem tā ir daudz fiziski un garīgi veselīgāka vide, salīdzinot ar atrašanos grupā, kurā visi domā tikai par sevi. Spēlē cilvēki mēdz būt daudz koncentrētāki un apzinīgāki nekā ikdienā. To var ļoti labi novērot izlaušanās istabās. Ja netiek pievērsta uzmanība vissīkākajām detaļām, tas var maksāt visai komandai dārgās minūtes un sarežģīt visu mīklu minēšanu.

Fiziskās formas uzturēšana un aktivitātes arī būtiski uzlabo mūsu darba spējas, kā jau teicienā: veselā mierā – vesels gars!

Vidēja sportiska aktivitāte palīdz normalizēt:
• holesterīnu,
• asinsspiedienu,
• koronāro lēkmju un insulta risku.

Labāks garastāvoklis
Fiziskās aktivitātes rada ķīmiskas vielas smadzenēs, kas liek jums justies laimīgākam un mierīgākam. Komandu sports sniedz iespēju iesaistīties patīkamā izaicinājumā, kas uzlabo jūsu fizisko sagatavotību. 

Kad esat fiziski aktīvs, jūsu prāta uzmanība būs prom no ikdienas stresa izraisītājiem. Tas var palīdzēt izvairīties no negatīvām domām. Vingrinājumi arī samazina stresa hormonu līmeni organismā, tajā pašā laikā stimulējot endorfīnu veidošanos, kas ir dabiski garastāvokļa uzlabotāji. Pēc labas spēles jūs jutīsieties mierīgāks un optimistiskāks.

Labāks miegs
Spēles nodrošina aktivitāti, savukārt aktivitātes uzlabo miega kvalitāti. Tās palīdzēs ātrāk aizmigt un padziļinās miegu. Savukārt labāks miegs var uzlabot garastāvokli nākamajā dienā. 

Tikai nespēlējiet komandas spēles arī pārāk vēlu, jo iegūtā enerģija var arī traucēt kādu laiku iemigt. 

Izmēģiniet lāzerpeintbolu
Izbaudīt komandas spēles nemaz nav sarežģīti. Laserdog.lv piedāvā aizraujošas lāzerpeintbola aktivitātes dažāda vecuma cilvēkiem un komandām. Šī spēle noteikti ir pietekami atraktīva, aktīva un vienojoša – jūsu komandai noteikti nenāksies vilties. Spēle ir arī droša, jo lāzerstars nav kaitīgs jūsu veselībai. Jāmin arī fakts, ka lāzerpeinbols nav pārāk sarežģīts, tāpēc jebkurš ātri varēs iejusties, pilnvērtīgi izprast spēles gaitu un, protams, uzvarēt.

Komandas spēles ir ļoti plašā klāstā, un to nenoliedzami pozitīvais iespaids uz ķermeni un garu ir viena no lietām, kam jums vajadzētu atrast laiku. Jūsu draugi, kolēģi un ģimene noteikti jūs atbalstīs un arī piedalīsies.