Kādu ventilatoru izvēlēties dzīvoklim?

Daudzi noteikti atceras, kā iepriekšējās vasaras svelmē atvēsināties nelīdzēja nedz peldes, nedz aukstie dzērieni. Ņemot vērā pēdējo gadu “karsto vasaru” tendenci, maz ticami, ka šajā siltajā sezonā svelmes periodi izpaliks. Vērts padomāt par šo jautājumu savlaicīgi – pirms labākie gaisa kondicionieri un ventilatori tiks “izķerti” līdz ar pirmajiem karstuma viļņiem. Gaisa kondicionieru sistēma, neapšaubāmi, ir efektīva, taču prasa lielus ieguldījumus un laiku visai piņķerīgajai uzstādīšanai. Gaisa ventilatori ir daudz pieejamāka alternatīva dzīvokļiem. Tie ir salīdzinoši lēti, gatavi strādāt tūlīt un tepat un pats galvenais – efektīvi. Turklāt piedāvājumos var atrast modeļus dažādām telpām un vajadzībām. Lasiet tālāk un apsveriet, kurš no ventilatoriem būs piemērotāks patīkamai gaisotnei jūsu dzīvoklī jau šovasar! 

Atkarībā no ventilējamās zonas...
…jāizvēlas piemērotākais ventilatora veids.
Ja nepieciešams nodrošināt gaisa cirkulāciju kādā konkrētā nelielā zonā, ērtākie ir galda ventilatori: kompakti, viegli, klusi un ekonomiski. Ideāli iederēsies uz datorgalda, naktsskapīša, galdiņa pie dīvāna, plaukta. Varēsiet komfortabli strādāt un atpūsties. Tiesa iekārtas jaudas (15–25 W) parasti pietiek tikai viena cilvēka labsajūtai. Mūsdienīgākā galda modeļu versija ir ventilatori bez spārnu rata – ar stilīgu dizainu, kā arī bērniem un mājdzīvniekiem drošu konstrukciju.

Visas istabas atvēsināšanai jāraugās uz jaudīgākām iekārtām. Populārākais risinājums ir grīdas ventilatori ar 40–50 W jaudu. To pilnībā pietiek, lai piepildītu ar vēsu gaisu nelielu istabu – līdz 15 m2. Lielākām telpām jāizvēlas jaudīgāks modelis, kuru piedāvājumos arī netrūkst. Efektīvākie ir ventilatori ar plašāku rotācijas leņķi. Piemēram, atsevišķi modeļi rotē pat 90 °C diapazonā, ļauj regulēt rotāciju arī virzienā no augšas uz leju, kā arī pūšanas augstumu (ar regulējamās kājiņas palīdzību). Šādi papildinājumi lieti noderēs vidējās un lielās istabās. Arī grīdas modeļiem pastāv modernākā versija bez spārnu rata – tā saucamie torņa ventilatori. Tie aizņem mazāk vietas par tradicionālajiem modeļiem un pūš gaisu visā augstumā – vēl efektīvāk! Turklāt arī stilīgāk – iekārta atgādina šauru vertikālu tumbiņu. Ja uzskatāt tradicionālos ventilatorus par morāli novecojušiem to izskata dēļ, tornis ideāli iederēsies mūsdienīgā interjerā. 

Un visbeidzot jaudīgākās un efektīvākās iekārtas ir lustras–ventilatori. Teicams risinājums telpām vai zonām dzīvoklī, kur gaiss īpaši uzkarst un necirkulē. Visbiežāk šādas lustras liek virs gultām, pusdienu galda, atpūtas zonas, uz terasēm. Lielie spārni dzenā gaisu plašā diapazonā, iekārta neaizņem lietderīgo platību un vizuāli piešķir istabai rozīnīti. Starp citu, griestu ventilators arī rada mazāku troksni, jo lielajiem spārniem pietiek ar lēnāku rotāciju, lai efektīvi pildītu savu uzdevumu.

Jāpiebilst, ka nav vērts izvēlēties ventilatora jaudu “ar rezervi”. Jaudīgāka iekārta patērēs vairāk elektrības. Apsveriet, vai tiešām jums vajadzīgs griestu modelis? Varbūt var iztikt ar torni? Parasti ražotāji norāda, kādai platībai paredzēta konkrētā iekārta.


Komfortablai un personalizētai lietošanai
Kā jau visas mūsdienu elektroiekārtas, arī ventilatorus ražotāji papildinājuši ar funkcijām un iespējām patīkamākai lietošanai. Katra no tām sadārdzina iekārtu, taču konkrēti jūsu gadījumā var izrādīties lietderīga. No noderīgākā:

  • vairāki ātruma un pūšanas režīmi. Jo vairāk to ir, jo precīzāk pielāgosiet gaisa plūsmu savam komfortam. Kā minimums jābūt 3 ātruma režīmiem, bet ideālā kārtā – 6–7 un vairāk. Pūšanas režīms dabiskais vējš būs īpaši maigs un patīkams, savukārt nakts režīms ar samazinātu trokšņa līmeni ļaus lietot iekārtu nakts miera laikā;
  • iespēja “barot” iekārtu no USB noderēs galda modeļu lietotājiem;
  • taimeris. Lieciet iekārtai strādāt tieši tad, kad esat ieplānojis! Bonusā – elektrības ekonomija;
  • attālinātā pārvalde. Tālvadības pults ir minimums komfortablai lietošanai. Vēl ērtāki ir viedie ventilatori. Caur mobilo aplikāciju varēsiet ieslēgt/izslēgt iekārtu, iestatīt taimeri, pārslēgt režīmus, pūšanas ātrumu utt.;
  • LED displejs, kurā var redzēt istabas temperatūru, izvēlēto pūšanas režīmu un ātrumu, taimera iestatījumus. Dažām iekārtām ir pat integrēts apgaismojums, ļaujot izmantot ventilatoru kā naktslampiņu;
  • tādas papildfunkcijas kā gaisa attīrīšana, jonizēšana, mitrināšana, aromatizēšana patiks progresīvo un daudzfunkcionālo risinājumu cienītājiem.

Lai gaidāmā vasara paietu maksimālā komfortā un priekā, izvēlieties sev kvalitatīvu gaisa dzesēšanas iekārtu jau tagad! Interneta veikalā 220.lv pieejami vairāk nekā 600 ventilatoru modeļi jebkura izmēra telpām, vajadzībām, interjeram un budžetam. Atradīsiet gan nedārgus galda un grīdas ventilatorus, gan arī stilīgos torņus, jaudīgos ventilatorus–lustras, progresīvās iekārtas ar attālināto pārvaldi, LED displeju, vairākiem darba un ātruma režīmiem, īpaši klusu darbību (ap 40 db), gaisa attīrīšanu un jonizēšanu utt. Ienāciet un izvēlieties! 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu