Zemgalē 30% iedzīvotāju būtu gatavi dot kukuli valsts amatpersonai
Dažādās respondentu sociāli demogrāfiskajās grupās iegūtie rezultāti atklāj, ka iespēju veikt koruptīvas darbības nedaudz biežāk pieļauj respondenti vecumā no 25 līdz 34 gadiem, aptaujas dalībnieki ar augstāku ienākumu un izglītības līmeni, kā arī Kurzemes (30,5%) un Zemgales (30,1%) iedzīvotāji. Rīgas reģionā kukuli būtu gatavi dot 17,3%, bet Latgalē 22% iedzīvotāji, savukārt Vidzemes reģionā 19,7% iedzīvotāji.
Tāpat pētījuma rezultātu analīze dažādās respondentu sociāli demogrāfiskajās grupās atklāj, ka dažādus neoficiālus risinājumus lietu kārtošanā salīdzinoši biežāk izmantojuši iedzīvotāji vecumā no 35 līdz 54 gadiem, kā arī ārpus Rīgas dzīvojošie respondenti.
Pēdējo divu gadu laikā 25% vidzemnieki kārtojot kādus jautājumus vai problēmas izmantoja neoficiālus maksājumus, dāvanas vai pazīšanos, Kurzemes reģionā to darījuši 39,8%, Latgalē - 31,5%, Zemgalē - 30,8%, bet Rīgā 19,6% iedzīvotāji.
Kā norāda KNAB veiktais pētījums Nozīmīgākie iemesli, kāpēc iedzīvotāji varētu izšķirties dot kukuli valsts amatpersonai – pārliecība, ka tādā veidā būs panākts pozitīvs risinājums, darbinieki būs pretimnākošāki, tāpat arī drošības sajūta, ka problēma vispār tiks risināta.
Uz sarakstu