Banner 980x90

No Jelgavas pašvaldības nolikuma svītro tiesībsarga kritizēto normu par ierobežojumiem debatēs

Jelgava, 17.sept., LETA. Jelgavas pilsētas pašvaldības komitejās šonedēļ tiks skatīta jaunā pašvaldības nolikuma redakcija, svītrojot tajā tiesībsarga kritizēto normu, kas domes sēdēs ļauj debatēt tikai tad, ja par to nobalso deputātu vairākums, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Līdz šim Jelgavas pilsētas pašvaldības nolikuma 67.3 punkts noteica, ka domes priekšsēdētājam, vadot domes sēdes, ir pienākums vadīt debates, ja par tā nobalso deputāti. Tieši tāds pats formulējums par debašu rīkošanu bija iekļauts arī nolikuma 70.punktā. Jaunā redakcijā nosacījums, ka debates rīko tikai tad, ja par tām nobalso deputāti, vairs nav iekļauts.

LETA jau rakstīja, ka 2017. gada oktobra Jelgavas pilsētas domes sēdē tika noraidīts deputāta Aigara Rubļa (V) priekšlikums atcelt minēto apakšpunktu Jelgavas pašvaldības nolikumā.

Rublis aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka šis nav pirmais gadījums Jelgavas pilsētas domē, kad opozīcijas deputātu ierosinājumi tiek noraidīti, bet pēc kāda laika, kad to pašu rosina pozīcijas pārstāvji, grozījumi dokumentos tiek virzīti apstiprināšanai domes sēdē.

Debašu ierobežošanas normu Jelgavas pilsētas pašvaldības nolikumā kritizēja tiesībsargs Juris Jansons, kura vadītais birojs pagājušā gada martā Jelgavas domes priekšsēdētājam Andris Rāviņam (ZZS) nosūtīja aicinājumu skaidrot, kāpēc domes sēdēs debates tiek rīkotas tikai tad, ja domes deputāti nobalso par to rīkošanu.

"Pašvaldību deputātu darbam jāatbilst demokrātijas un labas pārvaldības principam. Ļoti būtiski, lai ikvienam deputātam, tostarp opozīcijas deputātam kā vēlētāju deleģētam pārstāvim, būtu tiesības paust savu viedokli. Prakse, kad opozīcijas deputātiem tiek likti dažādi šķēršļi viedokļa paušanai, nav atbalstāma," tolaik skaidroja Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Evita Berķe.

Sniedzot atbildi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM), kas vēstulē pieprasīja Latvijas pašvaldībām novērst nedemokrātiskus principus pašvaldību nolikumos, un Tiesībsarga birojam, Jelgavas pilsētas pašvaldība pagājušā gada martā norādīja, ka Pašvaldības nolikumu apstiprinājis deputātu vairākums un nekādi demokrātijas ierobežojumi tajā nav saskatāmi.

"VARAM saistībā ar Pašvaldības nolikumu ir sniegta atbilde, ka 2017.gada 26.oktobra domes sēdē par Pašvaldības nolikuma esošo redakciju nobalsoja deputātu vairākums. Jelgavas pilsētas domes deputātiem ir iespējas piedalīties debatēs, uzdot jautājumus, sniegt uzziņas. Jebkurš deputāts ir tiesīgs piedalīties debatēs, ja tās tiek rīkotas saskaņā ar klātesošo deputātu balsojumu," aģentūrai LETA tolaik uzsvēra domes pārstāve Ilze Ķuse.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)