Zemgale – tās tradicionālie ēdieni

Zemgale var lepoties ne tikai ar skaistākajām Latvijas pilīm un muižām, bet arī tiek saukta par Latvijas maizes klēti, un ne velti – tās plašie un auglīgie līdzenumi jau kopš seniem laikiem ir bijuši kā radīti dažādu graudaugu un dārzeņu audzēšanai. Pacietīgie un darbīgie zemgalieši, savukārt, par lielāko vērtību uzskata savus tautiešus, kā arī skaistos kultūrvēsturiskos objektus.

Zemgale gan nav zināma tikai saistībā ar iepriekš minētajām lietām, bet arī ko baudāmu un patīkamu tieši garšas kārpiņām, proti, saviem ēdieniem. Kādi tad ir Zemgales reģionam raksturīgie ēdieni, lasi tālāk rakstā!

Virteņi

Viens no tradicionāliem, seniem un gardiem zemgalieši ēdieniem ir virteņi – sālsūdenī vārītas klimpas ar biezpiena, žāvētas cūkgaļas un zaļumu pildījumu. Lai gan pēc izskata tie atgādina pelmeņus, pildījums ir atšķirīgs. Virteņus pasniedz kopā ar skābo krējumu.

Kuģelis

Kuģelis ir sātīgs un ļoti garšīgs rīvētu kartupeļu un kūpinātas cūkgaļas sacepums jeb pīrāgs, ko zemgalieši mēdza gatavot rudenī un ziemā. Kuģeli cep cepeškrāsnī, līdz garoziņa kļuvusi zeltaini brūna. Tas bija un vēl arvien ir kā radīts, lai būtu vakariņu galda galvenais ēdiens, ar kuru iespējams pabarot veselu saimi, turklāt – diezgan vienkārši pagatavojams.

Pankūkas

Tas, ka Zemgale ar tās auglīgajiem līdzenumiem ir zināma kā Latvijas maizes klēts, devis arī zināmu pienesumu šī reģiona tradicionālajā virtuvē. Iecienīts zemgaliešu ēdiens ir dažāda veida pankūkas, ko cepa no dažādiem miltiem – rudzu, kviešu, miežu, auzu, griķu un pat zirņu. Pasniedz ar ievārījumu.

Škvarkas

Ēdiens, kas raksturīgs tieši Sēlijā, ir škvarkas – grūbu biezputra ar saceptu speķi (ko starp citu, dēvē arī par circeni). Zemgaliešu virtuvē ļoti iecienīta ir ne tikai škvarka, bet arī visdažādākās biezputras.

Karaša

Viens no zemgaliešu tradicionālajiem ēdieniem ir arī mums visiem labi zināmā karaša – no rupja maluma kviešu vai miežu miltiem cepta maizīte, kas ierasti ir apaļas formas. Šo gardumu senči ierasti cepa sestdienās. Karašai bieži vien pievienoja arī kviešu klijas, kas ir daudzu augstvērtīgu uzturvielu un šķiedrvielu avots.

Sirņiki

Sirņiki – ļoti ātri izcepami un gardi biezpiena plāceņi, kas mūsu dienās pazīstami un iemīļoti ļoti daudzu latviešu virtuvēs. To pagatavošana turklāt ir ļoti vienkārša! Biezpiena plācenīšus pasniedz kopā gan ar krējumu, gan ievārījumu – ja vēlas tos kā saldāku ēdienu.

Kūpinātas zivis

Kur nu bez aromātiskajām un garšīgajām kūpinātajām zivīm? Tās ir Zemgales piejūras reģionam raksturīgs gardums, ko vēl arvien var nopirkt piejūras ciemos. Kūpinājumi tiek gatavoti no Baltijas jūras brētliņām, reņģēm, lučiem, butēm, kā arī citām zivīm; tās kūpināja (un vēl arvien kūpina) gan karstā, gan aukstā veidā.