Zemgalē par narkotiku glabāšanu un pārvietošanu aiztur vairākus vīriešus

Rīga, 26.apr., LETA. Aprīlī Zemgalē par narkotiku glabāšanu un pārvietošanu aizturēti vairāki vīrieši, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ieva Sietniece.

Viena no kratīšanām veikta Ozolnieku novada Cenu pagastā. 1983.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā atrastas un atsavinātas 796 tabletes MDMA un smalcinātājs, kurā atradās marihuāna. Aizturēts gan 1983.gadā dzimušais, gan kāds 1989.gadā dzimis vīrietis, pie kuriem aizturēšanas brīdī atrasts vēl viens polimēra iepakojums ar marihuānu. Abiem vīriešiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Ozolnieku novada aizturēts vēl viens 1983.gadā dzimis vīrietis, pie kura atrasti un atsavināti trīs polimēra iepakojuma ar baltas krāsas pulverveida vielu un viens ar zaļgankrāsas augu valsts izcelsmes vielu. Kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā aizturēts arī 1965.gadā dzimis vīrietis. Turpinot izmeklēšanu, Ozolniekos veikta kratīšana 1968.gadā dzimušā vīrieša dzīvesvietā, atrodot sešus polimēra iepakojumus ar baltu pulverveida vielu, divus elektroniskos svarus, pusotra litra plastmasas pudeli ar zaļganbrūnām augu valsts izcelsmes vielu paliekām, vairākas tabletes, mobilais tālrunis un nauda. Diviem aizturētiem vīriešiem, kuri jau agrāk bija nonākuši policijas redzeslokā, tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Tāpat Zemgalē aizturēti 1988. un 1975.gadā dzimuši vīrieši, kuri pēc iepriekšējās vienošanās nelikumīgi pārvietoja pāri Latvijas robežai narkotiskās vielas bez nolūka tās realizēt. Aizturēšanas laikā policisti atrada marihuānu, bet, veicot automašīnas "Toyota Avensis" kratīšanu, atrasti vēl divi kilogrami šīs vielas. Vienai no aizturētām personām tiesa piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu, bet otrai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Visas atsavinātās narkotiskās un psihotropās vielas ir nosūtītas uz ekspertīzi.