Vietējais futbola klubs atkārtoti aicina Jelgavas pašvaldību iznomāt zemi futbola laukuma būvniecībai

Jelgava, 7.janv., LETA. Biedrība "Futbola klubs Jelgava" pirmdien atkārtoti vērsies pie Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa ar lūgumu biedrībai iznomāt pašvaldībai piederošo zemi Jelgavā, Kārklu ielā 6, kas nepieciešama, lai būvētu jaunu futbola laukumu.

Atbalstu šim projektam paudusi arī Latvijas Futbola federācija (LFF) un vairāk kā 300 iedzīvotāju, aģentūru LETA informēja FK "Jelgava".

"Lai radītu iespēju Jelgavas iedzīvotājiem popularizēt fiziski aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, kā arī lai veicinātu futbola attīstību Jelgavā un Latvijā, biedrība pagājušā gada 22.maijā lūdza Jelgavas pilsētas pašvaldību rast iespēju iznomāt biedrības vajadzībām papildus zemes gabalu, kas robežojas ar 2018.gadā izbūvēto mākslīgā seguma futbola laukumu. Biedrība uz zemes gabala iecerējusi izveidot futbola treniņlaukumus sporta nodarbībām un pasākumiem, bērnu rotaļu laukumu, āra trenažieru laukumu un sporta halli ar tai nepieciešamo infrastruktūru. Diemžēl līdz šim brīdim biedrība nav saņēmusi pozitīvu atbildi no domes priekšsēdētāja par iespēju nomāt zemes gabalu un būvēt futbola laukumus uz tās," sacīja kluba valdes loceklis Aigars Rublis.

Tādēļ biedrība atkārtoti vērsusies pašvaldībā ar aicinājumu pieņemt lēmumu par zemes gabala nomu. Līdz ar iesniegumu Jelgavas pilsētas domei iesniegta arī LFF vēstule, kurā pausts atbalsts futbola laukuma būvniecībai Jelgavā un biedrības īstenotajiem darbiem futbola attīstības veicināšanā. Tāpat pašvaldībā iesniegta arī vairāk kā 300 cilvēku parakstīta vēstule, kurā apliecināta vēlme redzēt tālāku futbola jomas attīstību Jelgavā un pašvaldības atbalstu tā īstenošanai.

"Šobrīd nav skaidrs, kādēļ pašvaldība biedrības izteikto vēlmi ignorē, jo FK "Jelgava" jau ir pierādījis, ka spēj īstenot visai ambiciozus projektus, un no tā ieguvēji ir ne tikai pilsēta, bet arī Jelgavas un tās apkārtnes iedzīvotāji. Šobrīd piedāvātais biedrības plāns paredz uz iznomātās zemes izveidot arī kvalitatīvu bērnu rotaļu laukumu, kuru konkrētajā mikrorajonā pie Kārklu ielas nav," teica Rublis.

Iepriekš Jelgavas pilsētas pašvaldība aģentūru LETA informēja, ka plāno organizēt sarunas ar Latvijas Futbola federāciju par futbola attīstības jautājumiem Jelgavas pilsētā. "Jautājumu par zemes iznomāšanu ar apbūves tiesību nekustamā īpašuma Kārklu ielā 6 daļā varēs risināt pēc sarunām ar Latvijas Futbola federāciju," pastāstīja Jelgavas pilsētas domes administrācijas Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītājas vietniece Egita Veinberga.

FK "Jelgava" ir izveidota 2004. gadā un aktīvi darbojas popularizējot fiziski aktīvu un veselīgu dzīvesveidu Jelgavā un visā Latvijā, veicinot futbola attīstību un nodrošinot treniņprocesu un iespēju piedalīties futbola sacensībās dažāda vecuma cilvēkiem.