Vasara – īstais laiks ziemas riepu iegādei

Lai arī vēl baudām siltos vasaras laikapstākļus, rudens un ziemas sezona vairs nav aiz kalniem, tāpēc šis ir īstais laiks, lai sāktu domāt par auto sagatavošanu gada aukstajiem mēnešiem. Riepas ir viens no primārajiem drošības elementiem, par kuru savlaicīgi vajadzētu parūpēties ikvienā sezonā. Tāpēc, lai gada auksto periodu sagaidītu ar mierīgu sirdi un bez steigas iegādātos kvalitatīvas riepas ziemas sezonai, tās ieteicams meklēt jau vasarā.

 

Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka no 1. decembra automašīnām obligāti jābūt aprīkotām ar ziemas riepām. Taču tā kā laikapstākļi jau rudens mēnešos spēj mūs pārsteigt ar pirmo sniegu un “melno ledu”, apzinīgi autovadītāji riepu maiņu veic savlaicīgi. Tāpēc, lai pēdējā brīdī nenāktos steidzīgi meklēt ziemas riepas un tās iegādāties par augstāku cenu, par tām pavisam noteikti var domāt jau tagad.

Kādas riepas izvēlēties?

Ziemas riepas ir būtiski iegādāties ne tikai automašīnai, bet arī saviem braukšanas paradumiem atbilstošas. Tādā veidā uz ceļa iegūsiet maksimālo drošību un komfortu.

Eiropas tipa ziemas riepas vislabāk kalpos maigas ziemas apstākļos. Pateicoties to cietākam gumijas sastāvam, tās sniegs drošību un būs stabilākas uz slapja un sausa ceļa seguma. Šīs riepas nodrošinās stabilitāti pie lielākiem braukšanas ātrumiem. Riepas būs laba izvēle, ja ikdienā pārvietojaties pa pilsētu vai tīrītiem ceļiem, jo bargos ziemas apstākļos pie īpaši zemām gaisa temperatūrām, uz liela sniega un ledus to veiktspēja pazeminās.

Skandināvijas tipa ziemas riepas ir lieliski piemērotas skarbiem ziemas apstākļiem. Tās labāk kalpo uz ledus, sniega un zemā temperatūrā. Šīm riepām ir mīkstāks gumijas sastāvs un izteikti asa protektora kante, tāpēc tās spēj labi manevrēt uz slidena ceļa. Izteiktās riepu lameles nodrošina labāku saķeri uz piebraukāta sniega un ledus. Tieši šo īpašību dēļ riepas nav ieteicams lietot vasarā un siltā laikā, jo riepu gumija kļūst mīksta un auto vadāmība būtiski pasliktinās. Tāpat šīs riepas nebūs tik labas arī uz slapja un sausa ceļa seguma, jo tām būs mazāka stabilitāte lielos ātrumos, kā arī tās būs skaļākas un patērēs vairāk degvielas. 

Radžotas riepas vislabāk kalpos tikai bargākajos ziemas apstākļos uz ledus un piebraukāta sniega. Uz sausa un slapja asfalta tās būs ar zemāku veiktspēju un komfortu. Tās ir skaļas un ar augstāku degvielas patēriņu. Svarīgi atcerēties, ka vairākās Eiropas valstīs ar radžotām riepām ir aizliegts braukt. Tāpēc, ja ar savu auto plānojat braucienu uz Eiropas valstīm, pārliecinieties par iespēju tur pārvietoties ar radžotam riepām.

Kāpēc dot priekšroku ziemas, nevis vissezonas riepām?

Lai arī vissezonas riepas aukstajos gada mēnešos varētu šķist daudz izdevīgāks risinājums, to drošības un komforta līmenis manāmi atpaliek no ziemas riepām. Vasaras mēnešos vissezonas riepas daudz ātrāk nodilst, savukārt ziemas mēnešos to veiktspēja ir zema. Tāpēc ir svarīgi netaupīt naudas līdzekļus un izvēlēties kvalitatīvas riepas ziemas sezonai, kas paredzētas braukšanai uz apledojušiem un sniegotiem ceļiem, kā arī pie zemām gaisa temperatūrām. Ziemas riepas tiek ražotas, lai sniegtu drošību šādos laikapstākļos, tāpēc ir būtiski gada aukstajos mēnešos savu auto aprīkot ar sezonai piemērotām riepām.

Kur pirkt kvalitatīvas ziemas riepas?

Kvalitatīvas jaunas un lietotas riepas no populārākajiem zīmoliem variet iegādāties “Riepu Garāžas” servisos Rīgā, kā arī tiešsaistes veikalā riepugaraza.lv. Pieejams plašs preču sortiments, tāpēc ikvienam autovadītājam ir iespēja atrast savām vajadzībām un budžeta iespējām atbilstošākās riepas. “Riepu Garāžā” atradīsiet uzticamas ziemas riepas no tādiem ražotājiem kā Continental, Altenzo, Hankook, GoodYear, Sailun un daudziem citiem. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu