Uz Jelgavas 6.vidusskolu pārvietos tikai vakarskolas vidusskolēnus; atvērs pamatskolas latviešu plūsmu

Jelgava, 11.jūl., LETA. Reaģējot uz vecāku iebildumiem un uzklausot ieteikumus, uz Jelgavas 6.vidusskolas ēku plānots pārcelt tikai Vakara (maiņu) vidusskolas vidusskolēnus, kā arī licencēt pamatskolas programmu latviešu valodā, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas domes Izglītības un sporta komitejas sēdē.

Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza sēdē skaidroja, ka no nākamā mācību gada 6.vidusskolas ēkā piektdienu pēcpusdienās un sestdienās mācīsies vakarskolas 10.-12.klašu skolēni, jo 6.vidusskolas audzēkņu vecāki iepriekš pauda bažas par savu bērnu drošību, ēkā ienākot vakarskolas pamatskolēniem, kas mācību vielu apgūtu pa dienu. Savukārt vakarskolas pamatskolēni mācības turpinās līdzšinējā ēkā. Lēmuma efektivitāte tiks vērtēta mācību gada otrajā semestrī, kad arī plānots lemt par turpmāko.

Tāpat, lai efektīvāk izmantotu skolas ēku, ar 2018./2019.gadu 6.vidusskolā plānots atvērt pamatskolas izglītības programmu latviešu valodā, kā arī vidējās izglītības vakara apmācības formu. Par šo priekšlikumu balsoja divi no trim klātesošajiem komitejas locekļiem - Inese Bandeniece (ZZS) un Mintauts Buškevics (ZZS) -, bet no "Saskaņas" izslēgtais Sergejs Stoļarovs balsojumā atturējās. Sēdē nepiedalījās domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne (ZZS), kura gan bez pašas klātbūtnes ievēlēta par komitejas priekšsēdētāju, kā arī Roberts Šlegelmilhs (VL-TB/LNNK).

Sēdē klātesošie 6.vidusskolas audzēkņu vecāki pauda neapmierinātību, ka domē netika izvērtēta iespēja atvērt ēkā bērnudārzu, taču Auza skaidroja, ēka un tās apkārtne nav īsti piemērota bērnudārza grupām.

Jau ziņots, ka no 1.septembra Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas darbs tiks nodrošināts 6.vidusskolas telpās, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā, kas jūlijā lems par šo jautājumu.

Iecere abas izglītības iestādes apvienot zem viena jumta radusies, jo abās skolās samazinājies skolēnu skaits, tāpēc "pašvaldība sākusi skatīt jautājumu par abu skolu turpmāko attīstību, vienlaikus saglabājot abu izglītības iestāžu juridisko patstāvību". Katra skola strādās ar savu pārvaldības modeli, direktoru, vietniekiem, pedagogiem, īstenojot savas skolas licencētās mācību programmas.

Domes plāniem nepiekrīt 6.vidusskolas audzēkņu vecāki. Iepriekš ka vienu no alternatīvām skolas telpu izmantošanai vecāki minēja bērnudārza grupu atklāšanu izglītības iestādē. Un, balstoties uz iepriekš izskanējušo informāciju, ka uz vakarskolas telpām plānots pārcelt Jelgavas Sabiedrības integrācijas pārvaldi, vecāki aicināja pārvaldi izvietot 6.vidusskolas telpās.