PVD uzņēmumā "Jelgavas augļi" konstatējis pārkāpumus zaļā publiskā iepirkuma jomā

Rīga, 12.apr., LETA. Uzņēmums "Jelgavas augļi", kam Rīgas izglītības iestādēm jānodrošina zaļā publiskā iepirkuma prasībām atbilstoši dārzeņi, tā vietā piegādājis neatbilstošu citvalstu un pašmāju produkciju, aģentūru LETA informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Viņa pastāstīja, ka aizdomas par uzņēmuma negodprātīgo rīcību dienestam radušās pēc tam, kad, pārbaužu laikā dažādās Rīgas izglītības iestādēs, konstatēti nemarķēti dārzeņi, par kuru izcelsmi un atbilstību zaļā publiskā iepirkuma prasībām nebija iespējams pārliecināties. Turpinot pārbaudes, noskaidrojās, ka nemarķēto produkciju ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem, kā zaļā publiskā iepirkuma prasībām atbilstošu, piegādājis uzņēmums "Jelgavas augļi". PVD pārbaudes laikā uzņēmuma noliktavā konstatējis burkānus, kartupeļus, bietes un citus dārzeņus, kas fasēti maisos bez marķējuma.

Pārbaudot pārtikas preču piegādes līgumus, atklājies, ka klientiem - ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem, kas apkalpo Rīgas izglītības iestādes, "Jelgavas augļi" piegādājis gan citu valstu dārzeņus, gan it kā vietējās saimniecībās audzētu, taču nemarķētu, vai arī ar maldinošu marķējumu marķētu, tādēļ neizsekojamu, produkciju, par kuras izcelsmi un atbilstību zaļā publiskā iepirkuma prasībām nav iespējams pārliecināties. Piemēram, fasētu burkānu marķējumā norādīta izcelsmes valsts Latvija, bet faktiski tie bija Lietuvā auguši burkāni. Tādējādi uzņēmums ar savām darbībām ir maldinājis ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus un patērētājus par preču patieso izcelsmi.

PVD noskaidrojis, ka "Jelgavas augļi" dārzeņus piegādājis ne tikai ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem, kas ar zaļā publiskā iepirkuma prasībām atbilstošiem pārtikas produktiem apgādā Rīgas izglītības iestādes, bet arī zaļā publiskā iepirkuma ietvaros pats piegādā dārzeņus citu Latvijas pašvaldību izglītības iestādēm.

Meistere pastāstīja, ka saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem zaļā publiskā iepirkuma jomā, PVD uzņēmumā "Jelgavas augļi" apturējis 12 tonnu dārzeņu izplatīšanu un sācis lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā.

"Jelgavas augļi" ir reģistrēts 2015.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 20 eiro. Kompānija uz pusēm pieder divām privātpersonām - Edgaram Sindeckim un Igoram Sidorišinam.