Ozolnieku novada pašvaldība neplāno rīkot sabiedrisko apspriešanu par lielveikala izbūvi ciema centrā

Jelgava, 12.janv., LETA. Ozolnieku novada dome neplāno lemt par sabiedriskās apspriešanas rīkošanu saistībā ar ieceri izbūvēt lielveikala centru Ozolnieku centrā, aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Evita Kairiša.

Rīkot sabiedrisko apspriešanu pašvaldību rosināja iedzīvotāji, iesniedzot apmēram 170 personu parakstīto aicinājumu. Taču domes Attīstības un tautsaimniecības komiteja nepieņēma lēmumu jautājumu par apspriedes rīkošanu virzīt uz domes sēdi.

Kairiša informēja arī, ka izsolē par tiesībām izbūvēt lielveikalu uzvarēja zīmolu "top!" pārstāvošā SIA "Mārksmens", kas ieguva vairāk punktu par ēkas estētisko un funkcionālo raksturojumu.

Turklāt uzņēmums piedāvāja īsāku būvniecības termiņu - 16 mēnešus. Otrs pretendents - lielveikalu tīkls Maxima - piedāvāja veikt veikala izbūvi 21 mēneša laikā.

Jau vēstīts, ka Ozolnieku novada domē iesniegts apmēram 170 iedzīvotāju parakstīts aicinājums rīkot sabiedrisko apspriešanu par lielveikala būvniecību Ozolnieku centrā.

Iedzīvotāji aicina domi izvērtēt, vai zaļā zona netālu no novada domes, pirmsskolas izglītības iestādes "Pūcīte", ledus halles un baznīcas piemērota lielveikala būvniecībai. Turklāt ciematā jau ir viens lielveikals - "Elvi".

Tāpat jau ziņots, ka interesi par tiesībām izbūvēt veikalu uz pašvaldības zemesgabala "Krogzemji" Ozolnieku centrā izrādījuši tirdzniecības tīklu "Maxima" un "top!" pārstāvji.

Iepriekš Ozolnieku novada pašvaldība bija izsludinājusi rakstisku izsoli par apbūves tiesībām uz zemesgabalu "Krogzemji" Ozolniekos ar nosacījumu, ka uz tā jāuzbūvē pārtikas un pirmās nepieciešamības preču veikals.

Apbūves tiesības tiks piešķirtas uz 30 gadiem no līguma noslēgšanas dienas, taču ar tiesībām to pagarināt. Rakstiskās izsoles sākuma cena ir 50 000 eiro - vienreizēja maksa par zemes gabala apbūves tiesību piešķiršanu -, un nomas maksa par zemes lietošanu ne zemāka par 3 % gadā no zemes kadastrālās vērtības.

Plānots, ka veikals atradīsies teju 0,8 hektārus plašā zemesgabalā - stāvvietā - netālu no novada domes, pirmsskolas izglītības iestādes "Pūcīte", ledus halles un baznīcas.

Zemesgabala nomniekam būs jāuzbūvē pārtikas un pirmās nepieciešamības preču mazumtirdzniecības veikals, objektā jānodrošina bankomāts, kā arī bezmaksas un brīvi pieejamas tualetes, kuru uzturēšanu pilnībā par saviem līdzekļiem nodrošinās izsoles uzvarētājs. Uz zemesgabala jāveic auto stāvlaukuma paplašināšana, tai skaitā lietus ūdens novadīšanas sistēmas izbūve, nodrošinot stāvvietas, kas ir bezmaksas un bez stāvēšanas laika ierobežojumiem vismaz 100 automašīnām.