Ozolnieku novada pašvaldība aicina VVD un valdību iesaistītes piesārņojuma likvidēšanā Cenu pagastā

Jelgava, 11.sept., LETA. Ozolnieku novada pašvaldība nosūtījusi vēstuli Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektorei Ingai Koļegovai un valdības ar prasību steidzami iesaistīties un nodrošināt piesārņojuma likvidēšanu Cenu pagastā, aģentūru LETA informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Tamberga.

Mēneša sākumā novada Pašvaldības policija konstatējusi, ka uzņēmumam SIA "Granari" piederošajā teritorijā Iecavas ielā 1, Brankās, Cenu pagastā, ir uzkrāti dažāda veida bīstamie atkritumi, kas netiek uzglabāti atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Tāpat teritorijā novērojams, iespējams, bīstams dabas piesārņojums.

Pēc pašvaldības rīcībā esošās informācijas, VVD Jelgavas reģionālā vides pārvalde par šāda veida piesārņojumu minētajā adresē ir informēta jau ilgāku laiku, tomēr nav panākta piesārņojuma novēršana. Turklāt pašvaldībā apgalvo, ka arī tai nav bijis informācijas par izgāztuvi, bet tagad bažas rada gan pati atkritumu novietne, gan tas, ka blakus ir Iecavas upe.

Pašvaldība nosūtījusi vēstuli Koļegovai, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Kasparam Gerhardam (VL-TB/LNNK) un Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) ar prasību steidzami iesaistīties un nodrošināt piesārņojuma likvidēšanu. Vienlaikus pašvaldība apgalvoja, ka par Ozolnieku novada teritoriju atbildīgās Valsts vides dienesta Jelgavas reģionālā vides pārvaldes līdzšinējā darbība nav viesusi uzticību, "jo jau vairākus gadus netiek nodrošināta līdzīga vides piesārņojuma likvidēšana ēku īpašumā "Stigmas", Cenu pagastā, kā arī ir daudz neatbildētu jautājumu par SIA "E Daugava" darbību Salgales pagastā".

"Firmas.lv" dati liecina, ka Elitai Vītolai piederošais uzņēmums "Granari" nodarbojas ar eļļu un tauku ražošanu.