Mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ neiesaka peldēties vienā no divām Jelgavas peldvietām

Rīga, 17.maijs, LETA. Konstatētā mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ nav ieteicams peldēties vienā no divām Jelgavas peldvietām pie Lielupes, aģentūra LETA uzzināja pilsētas pašvaldībā.

Maijā Veselības inspekcija Jelgavas oficiālajās peldvietās veica ikmēneša ūdens kvalitātes pārbaudes, kuru laikā konstatēts, ka peldūdens kvalitāte Lielupes labā krasta peldvietā atbilst prasībām un tur peldēties atļauts.

Savukārt Lielupes kreisā krasta peldvietā "Pasta salas peldvieta" neliela mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ inspekcija iesaka nepeldēties. Pasta salas peldvietā izvietota informatīvā zīme "Ieteikums nepeldēties".

Šonedēļ, sākoties oficiālajai peldsezonai, Lielupes labā krasta peldvietā Krasta ielā 9 un kreisā krasta peldvietā Pasta salā atvestas un uzstādītas glābēju mājas, kas visas peldsezonas laikā no kalpos peldētāju glābējiem, un pārvietojamās tualetes, no kurām viena paredzēta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Jau iepriekš labā krasta peldvietā uzstādītas rotaļu ierīces un četras pārģērbšanās kabīnes, informatīvais stends, desmit riteņu turētāji un atliktas atpakaļ desmit miskastes. Abās peldvietās vēl tiks uzstādītas bojas un bonas, kas apzīmēs pludmales robežas.