Banner 980x90

Mājokļa siltināšana: svarīgi aspekti, ko ņemt vērā

Mājokļa siltināšana – tas ir efektīvs risinājums, kas sniedz daudzas priekšrocības. Tomēr, lai šis ieguldījums atmaksātos, pirms darbu uzsākšanas ir svarīgi izvērtēt vairākus būtiskus aspektus. 

Ko plānots siltināt? 

Vispirms ir jāizvērtē situācija, lai saprastu, ko nepieciešams siltināt – visu ēku vai tikai daļu no tās. Visbiežāk lielākos siltuma zudumus rada logi, durvis, salaidumi ēkas konstrukcijā, kā arī jumts. 

Kādus siltināšanas materiālus izvēlēties? 

Kad zināms, kādas ēkas daļas nepieciešams siltināt, ir vienkāršāk izvēlēties atbilstošus materiālus. Šobrīd pieejami dažādu veidu siltināšanas materiāli, tādēļ katrs var izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko risinājumu. 

  • Viens no plašāk izmantotajiem un efektīvākajiem siltināšanas materiāliem ir putu polistirols (EPS) – tas ir izturīgs un ilgtspējīgs.
  • Ēku siltināšanā plaši tiek izmantota arī minerālvate – gan akmens vate, gan stikla šķiedras vate. Šo materiālu efektīvi var izmantot gan ēkas fasādes, gan jumta siltināšanas darbiem.
  • Ekovate – atkarībā no veida to var izmantot gan griestu, gan grīdu, sienu un jumtu siltināšanai.

Pārdošanā ir arī cita veida siltināšanas materiāli, kas piemēroti dažādām vajadzībām. Būtiski faktori, kas ietekmē siltināšanas materiāla izvēli, ir slodzes izturība, materiāla siltumpretestība, blīvums, elastīgums, ugunsdrošība, kā arī skaņas izolācija. Konsultējieties ar zinošu speciālistu, lai piemeklētu labāko risinājumu! 

Darbu uzticēt profesionāļiem vai veikt pašam? 

Svarīgs jautājums – darbu veikt pašam vai uzticēt kādam citam? Tas, protams, ir atkarīgs no jūsu prasmēm un iespējām, kā arī plānotajiem siltināšanas darbiem, jo, piemēram, apkures sistēmas uzstādīšana tomēr prasa profesionāļa klātbūtni.

Teicamam ilgtermiņa rezultātam svarīgi ne vien izvēlēties piemērotus siltināšanas materiālus, bet arī veikt tehniski pareizu siltināšanu. Tādēļ, ja trūkst pārliecības par savām zināšanām šajā jomā, labāk piesaistīt zinošu speciālistu. 

Viss, kas nepieciešams mājokļa siltināšanai – Videstehnika.lv 

Ja ir pienācis laiks ēkas siltināšanas darbiem, ieskatieties www.videstehnika.lv, kur pieejami dažādu veidu siltināšanas materiāli. Šis būvmateriālu veikals noderēs arī tad, ja vēlaties veikt citus remonta un labiekārtošanas darbus – tur atrodami arī būvmateriāli, apkures sistēmas, kā arī santehnikas risinājumi un daudz kas cits. Zinošie videstehnika.lv speciālisti vienmēr būs gatavi sniegt konsultācijas un ieteikt vislabākos risinājumus! 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)