Lukturu pulēšana – labāka redzamība uz ceļa gan tumšajā, gan gaišajā diennakts laikā

Vai arī tava spēkrata priekšējie un aizmugurējie lukturi aizdomīgi spīd un izskatās nedaudz izbālējuši vai manāmi nodzeltējuši? Tie ir tikai daži no sarkanajiem signāliem, kas liecina, ka tavam auto steidzami nepieciešama auto lukturu pulēšana. Kā notiek šis process un kādu pienesumu tavai un citu satiksmes dalībnieku drošībai tas dod kā tumšajā, tā arī gaišajā diennakts laikā? Turpini lasīt – mums ir atbildes!

Ziemā sāls, vasarā UV stari 
Pirms ķeramies klāt pie lukturu pulēšanas priekšrocībām, ir vērts aizdomāties par tiem faktoriem, kuri visbiežāk ir vainojami pie automašīnas lukturu efektivitātes zuduma. Lielākoties lukturu izskatu, kā arī to izstarotās gaismas daudzumu ietekmē tieši ārējās vides apstākļi, kas būtiski atšķiras gan vasaras, gan ziemas periodā.

Ziemā lukturu vizuālu nolietojumu parasti veicina uz ceļiem izkaisītā sāls, savukārt vasaras periodā tos nelabvēlīgi ietekmē intensīvais UV starojums. Papildu šīm ietekmēm ķibeles ar auto lukturiem nereti izraisa arī pārāk liels mitrums, kā arī pašu autovadītāju nemākulīgie centieni pašrocīgi uzlabot lukturu izskatu, lietojot pagalam apšaubāmu līdzekli – zobu pastu.

Augstākam drošības līmenim visos gadalaikos 
Ko tad īsti dod lukturu pulēšana? Kas attiecas uz tumšo gada periodu, lukturu pulēšana būtiski uzlabo gan tavu, gan citu satiksmes dalībnieku drošību, pateicoties luktura spējai labāk un efektīvāk izstarot gaismu. Tas savukārt nozīmē, ka vienlaikus uzlabojas arī tava automobiļa redzamība, proti, tavs automobilis ir vieglāk saredzams gan gājējiem, gan turpat netālu esošajiem šoferīšiem. Protams, pēc lukturu pulēšanas arī pats ceļš kļūst krietni pārredzamāks un pa to ir drošāk pārvietoties. Redzams šķērslis ir uzvarams šķērslis!

Runājot par lukturu pulēšanas efektivitāti vasarā, autovadītāji nereti šaubās par to, vai šo procedūru vispār ir vērts veikt gadījumā, ja pārvietošanās ar auto notiek tikai dienas gaišajā periodā. Atbilde uz šo jautājumu ir viennozīmīga – protams, ka ir! Auto lukturu pulēšana pavasara vai vasaras mēnešos manāmi uzlabos tava spēkrata vizuālo izskatu, kā arī palielinās transportlīdzekļa līdzšinējo vērtību. Protams, arī gaišajā gada sezonā nopulēti lukturi būs simtreiz efektīvāki par tādiem, kuri pulēšanu nav pieredzējuši pēdējo divu gadu laikā.  

Atceries, ka par tava automobiļa priekšējo un aizmugurējo lukturu darbību liecina arī brīdinājuma lampiņas auto panelī, kas visbiežāk iedegas tieši zaļā vai dzeltenā krasā. 

Kam uzticēt lukturus – sev vai meistaram? 
Lai gan šoferīši itin bieži izvēlas sasāpējušos lukturu problēmu risināt paši, apdomājies, pirms ķeries pie zobu pastas, lēta pulējamā līdzekļa vai arī rotējošās birstes, vai raupjas lupatiņas izmantošanas. Šie palīgrīki var tikai pasliktināt tavu auto lukturu izskatu un gaismas caurlaidību, kā arī izraisīs nopietnus skrāpējumus, kas var rezultēties pat ar pilnīgu auto lukturu nomaiņu. 

Protams, lukturu pulēšanu ir iepējams veikt arī pašrocīgi, taču tam nepieciešami profesionāli darba rīki, kā arī augstas kvalitātes pulēšanas pastas. Ja neesi pārliecināts par savu meistarību konkrētajā jautājumā, labāk uzticies profesionālim – viņš zinās, ko un kā darīt!

Kas noteikti jāzina pirms procesa uzsākšanas
Ja nu tomēr esi nolēmis likt lietā personīgās iemaņas, ņem vērā tālāk uzskaitītos punktus:
● pirms pulēšanas uzsākšanas lukturi ir kārtīgi jānomazgā, lai atbrīvotos no netīrumiem, tostarp putekļiem un smiltīm;
● lukturu pulēšanas procesu nevajadzētu veikt atklātā dabā, piemēram, dārzā. Šādi jūs riskējat ar pastiprinātu ārējo faktoru iedarbību, to skaitā smilšu un citu abrazīvu netīrumu daļiņu nonākšanu uz luktura virsmas, kas pulējot var izraisīt visai dziļas švīkas;
● ja esi izšķīries par labu lukturu pulēšanai ziemā, tad zini, ka pirms pulēšanas procesa uzsākšanas plāno ledus kārtiņu, kas izveidojusies uz luktura virsmas, nekādā gadījumā nedrīkst kasīt nost – lukturis tiks neatgriezeniski sabojāts, un pat profesionāla pulēšana šādā gadījumā vairs nelīdzēs.

Drošība vienmēr pirmajā vietā
Kad par automašīnas lukturiem esi pienācīgi parūpējies, pārliecinies, ka, atrodoties uz ceļa, nekas nespēs tevi izsist no sliedēm – pārbaudi savas obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļa apdrošināšanas derīguma termiņu! Ja secini, ka tavai OCTA polisei steidzami nepieciešama atjaunošana, apmeklē portālu Polisubanka.lv. Lēta OCTA tavam auto ir tikai viena klikšķa attālumā!