LLU izveidota stipendija kooperācijas pētniecībai lauksaimniecībā un mežsaimniecībā

Rīga, 6.sept., LETA. Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Attīstības fondā izveidota Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) stipendijas programma, aģentūru LETA informēja augstskolā.

LLU pārstāve Lana Janmere skaidroja, ka viens no bioekonomikas pamatnozaru - lauksaimniecības un mežsaimniecības - veiksmīgas darbības nosacījumiem ir kooperācija, kas attīstījusies vadošajās Eiropas valstīs un kuras nozīme pieaug arī Latvijā. Lai veicinātu jauno speciālistu izpratni par šiem jautājumiem un veidotu spēcīgāku kooperāciju abās nozarēs nākotnē, izveidota stipendija.

Jaunās stipendijas mērķis ir finansiāli atbalstīt LLU maģistra studijās studējošos, kuru zinātniskās aktivitātes saistītas ar kooperācijas izzināšanu un pētniecību. Pretendentiem būs jāizstrādā un sekmīgi jāaizstāv maģistra darbs par LLKA aktuālajām tēmām - lauksaimnieku un mežsaimnieku kooperāciju produkcijas realizācijas nodrošināšanā un pārstrādē, pārstrādes produktu kopējā tirdzniecībā.

Stipendiju 500 eiro apmērā paredzēts piešķirt diviem sekmīgiem LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes un Meža fakultātes maģistriem. Abu fakultāšu maģistranti studiju laikā gūst zināšanas par kooperāciju un īsteno pētījumus šajā virzienā.

"Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātei sadarbība ar LLKA izveidojusies jau vairāku gadu garumā. Ņemot vērā, ka lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības ir ar senām tradīcijām, mēs varam savstarpēji mācīties, dalīties pieredzē un ieinteresēt studentus pētīt kooperāciju un dažādas pieejas uzņēmumu integrācijas procesos, ko vēl vairāk pastiprinās iespēja iegūt asociācijas stipendiju," klāstīja Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes dekāne Andra Zvirbule.

LLKA stipendijai LLU studējošie pirmo reizi varēs pieteikties 2020.gada pavasarī.