Lielajā talkā aicina sakopt Langervaldes mežu Jelgavā

Ilustratīvs foto/ Foto: Jelgava24.lv

23.aprīlī, kad visā Latvijā jau tradicionāli norisināsies Lielā talka, Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultāte aicina studentus un darbiniekus, kā arī visus jelgavniekus sakopt Langervaldes mežu, lai kopīgā darbā tas vismaz daļēji iegūtu savu vēsturisko nozīmi un skaistumu, aģentūru LETA informēja LLU pārstāve Lana Janmere.

Langervaldes mežs Jelgavā ir vēsturisks objekts ar senām tradīcijām, kas līdz Otrajam pasaules karam izmantots kā parks pilsētnieku brīvā laika pavadīšanai. Mākslinieks, gleznotājs, pedagogs un ugunsdzēsējs Aleksandrs Strekavins savā piezīmju burtnīcā "Par seno Jelgavu" raksta, ka 20.gadsimta sākumā Langervalda parks pie Garozes ceļa bija populāra jelgavnieku atpūtas vieta. Uz parku no Jelgavas varēja nokļūt pa Lielupi ar mazu tvaikonīti "Huelva", kura piestātne atradās pie kādreizējā Langervaldes spirta brūža - kilometra attālumā no parka. Langervaldes parkā bijusi mūzikas estrāde, lapenes, soli, galdi un šūpoles. Tur bieži vien rīkotas zaļumballes un svētdienās spēlējusi "Valdmaņa kapelle". Parka tuvumā bijis arī Langervaldes restorāns, kurā ceptas gardas krējuma kūkas. Zināms, ka šī teritorija ir bijusi arī slavena 1905.gada revolucionāru mītiņu un apspriežu vieta. Taču pēc kara Langervaldes mežs pamazām aizauga un zaudēja savu nozīmi.

2015.gadā LLU Meža fakultātes, SIA "Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts" un Latvijas valsts mežzinātnes institūta "Silava" un LLU dibinātās publiskās aģentūras "Meža pētīšanas stacija" sadarbības rezultātā Langervaldes mežs atkal ieguvis Jelgavas pilsētas iedzīvotājiem nozīmīgas atpūtas vietas statusu. Tajā veikti meža kopšanas darbi, izveidots pastaigas celiņu tīkls, tiks būvēti koka tilti, vides instalācijas objekti, kā arī top vides izglītības taka. Tomēr mežā vēl uzkrājušies gadu desmitiem gāztie atkritumi, kas bojā skaisto ainavu un meža apmeklētājiem nav pievilcīgi.

Tāpēc fakultāte ar sadarbības partneriem aicina Jelgavas iedzīvotājus, LLU studentus un darbiniekus piedalīties Langervaldes meža sakopšanas talkā sestdien, 23.aprīlī, plkst.10.00 Rubeņu ceļa sākumā virzienā no Garozas ielas.