Lai risinātu problēmas ar ceļu uz biedrību "Ķepu-ķepā", pašvaldība aicinās uz dialogu lauksaimniekus un mežizstrādātājus

Jelgava, 11.apr., LETA. Lai uzlabotu ceļa, kas ved uz dzīvnieku aizsardzības biedrību "Ķepu-ķepā" Ozolnieku novadā, stāvokli, pašvaldība nākamajā nedēļā plāno tikties ar ceļa īpašniekiem, kā arī lauksaimniekiem un mežizstrādātājiem, aģentūru LETA informēja novada domes priekšsēdētājs Dainis Liepiņš (LRA).

Grants ceļš, ko nobloķējuši vietējie iedzīvotāji, liedzot nokļūšanu uz biedrības īpašumu "Rēvici", pieder vairākiem īpašniekiem - pašvaldībai, iedzīvotājiem un AS "Latvijas Valsts meži" (LVM). Daži ceļa posmi tiešām ir katastrofālā stāvoklī, atzina Liepiņš, skaidrojot, ka nākamajā nedēļa plānota tikšanās ar iedzīvotājiem, kā arī lauksaimniekiem un LVM, jo tieši lauksaimniecības un mežistrādes transports arī esot sabojājis ceļu. Līdz tam Salgales pagasta pārvaldes vadītājai uzdots veikt inventarizāciju, lai noskaidrotu gan īpašumu tiesības, gan problēmas katrā no posmiem.

"Ceļu applūdina lauksaimniecības lauku ūdeņi, un ir jāsaprot, vai tur kāds grāvis jāiztīra, vai kas cits jādara," skaidroja Liepiņš, kurš šodien ceļu apmeklējis un arī ticies ar biedrības pārstāvi.

Domes priekšsēdētājs pārliecināts, ka arī lauksaimniekiem, kas ceļu izmanto, jāatbalsta tā uzturēšana. Tāpat, iespējams, pašvaldība rosinās mainīt ceļa juridisko piederību, kas pašvaldībai ļautu to apsaimniekot. Pašlaik, lai pašvaldības posma stāvokli uzlabotu, dome izskata iespēju uzbērt tam smiltis vai citu materiālu. Vienlaikus Liepiņš atzina, ka jādomā arī par citu ceļu stāvokli, jo tas nav vienīgais pašvaldības pārziņā esošais grants ceļš.

Liepiņš ir pārliecināts, ka ne iedzīvotāji, ne biedrība nav vainīgi esošajā situācijā, jo tās ir privatizācijas sekas, kad ļauts īpašumu privatizēt, nedomājot par to, kā tiks nodrošināta to tālākā apsaimniekošana.

Biedrības vadītāja Gundega Bidere aģentūrai LETA klāstīja, ka biedrība savā ceļa posmā šogad jau ieguldījusi 1000 eiro, turklāt ir nogreiderējusi arī citiem īpašniekiem piederošo posmu. Viņasprāt, veiksmīgs būtu risinājums, ja privātīpašnieki ļautu ceļu pārņemt pašvaldībai, kas tad arī veiktu tā apsaimniekošanu.

Viņa pauda neizpratni par ceļa īpašnieku rīcību, pagājušajā nedēļā nobloķējot ceļu ar zaru kaudzi un padarot biedrību par vainīgo ceļa izdangāšanā, lai gan iepriekš jau panākta vienošanās par ceļa labošanu. Turklāt par biedrības darbu vietējie sūdzējušies arī Valsts vides dienestam un Pārtikas un veterinārajam dienestam.

"Man nav nekas pret viesiem no dienestiem, bet ar šīm pārbaudēm netiek risināta galvenā problēma, un tā ir ceļš. Tik katastrofālā stāvoklī ceļš ir pirmo gadu, jo gan gada beigās, gan pavasarī bija daudz nokrišņu, pavasaris iekavējās, viss kūst lēni. Ir starpība, vai pa ceļu brauc trīs tonnu mašīna ar sienu dzīvniekiem vai 40 tonnu smags meža izvedējs, bet vainīgie nez kāpēc esam mēs," klāstīja Bidere, piebilstot, ka meža izvešana gan pašlaik ir pārtraukta.

Biedrības īpašuma neesot tik smaga transporta, lai tik ļoti sabojātu ceļā klātni. Pašlaik ceļš no zariem ir atbrīvots, un ar biedrības apvidus automašīnu tas ir izbraucams, vakar līdz saimniecībai ar mikroautobusu spējis izbraukt arī kāds veterinārārsts.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka biedrība "Ķepu-ķepā" dibināta 2011.gadā. 2016.gadā biedrība ziedojumos saņēmusi 54 074 eiro, bet kopējais organizācijas apgrozījums bija 54 162 eiro. "Ķepu-ķepā" 2016.gadā cietusi 15 051 eiro zaudējumus.