Kā parūpēties par sejas ādu pavasarī

Pēc ziemas mēnešiem sejas āda ir pelnījusi īpašu lutināšanu un aprūpi, lai atgūtos no temperatūras svārstībām, mitruma un aukstuma ietekmes, kā arī šo faktoru radītā sausuma un citām sūdzībām. Pavasaris ir īstais laiks, lai pārskatītu savus ikdienas sejas kopšanas paradumus un vajadzības gadījumā ieviestu tajos kādas izmaiņas.

Veiciet sejas attīrīšanu vismaz reizi nedēļā
Sejas attīrīšanai no atmirušajām šūnām pavasarī ir īpaši liela nozīmē, jo tas ļaus no ādas izvadīties visam nevajadzīgajam un tai labāk uzņemt visu vērtīgo. Neviens dārgais un efektīvais krēms nespēs paveikt savu darbu, ja klāsiet to uz neattīrītas sejas ādas. Poras būs aizsprostotas, tāpēc vērtīgās vielas nenokļūs tur, kur paredzēts, un nesniegs cerēto rezultātu. Sejas attīrīšanu ar skrubi vajadzētu veikt vismaz reizi nedēļā. Ja ziemā skrubi iesaka lietot retāk, tad pavasarī jau to var darīt biežāk. Ādas attīrīšanai var arī izvēlēties kādas no kosmētiskajām sejas procedūrām, ko piedāvā skaistumkopšanas saloni.

Ir īstais laiks mitrinošām un atsvaidzinošām sejas maskām
Pavasaris ir īstais laiks, kad ķerties klāt sejas maskām. Jāizvēlas tās, kas sniedz mitrinošu un atsvaidzinošu efektu. Sejas masku klāsts veikalos ir tiešām plašs. Šobrīd populāras un arī ērtas lietošanā ir dažādas drāniņu tipa maskas. Protams, sejas maskas var pagatavot arī mājas apstākļos. Piemēram, sejas maska uz avokado bāzes mīkstinās un pabaros ādu, kas tai ir nepieciešams pēc sezonas, kurā daudz laika pavadīts telpās ar sausu gaisu. Sejas tonizēšanai no rīta, var izmantot kubiņos sasaldētu kumelīšu tējas uzlējumu. Dažādas sejas masku receptes varat atrast interneta dzīlēs.

Izmēģiniet izsmidzināmo ūdeni sejai 
Vēl viens noderīgs līdzeklis, kas būs labs palīgs ne tikai pavasarī, bet arī vasarā, ir uz sejas izsmidzināms ūdens, ko var lietot gan pirms kosmētikas uzklāšanas, gan jau virs dekoratīvās kosmētikas, lai nofiksētu to un mitrinātu seju dienas gaitā. Šādu celulāro ūdens izsmidzinātāju piedāvā Francijas kosmētikas zīmols "Insitut Esthederm". Ar ko īpašs šis "Insitut Esthederm" produkts? Ar to, ka celulārais jeb šūnu ūdens ir ādā dabīgi esošā ūdens kopija un pamata komponents ādas jaunības saglabāšanai. Tas stimulē šūnu enerģētisko aktivitāti, dzīvības funkcijas un vielmaiņu. "Institut Esthederm" savos produktos neizmanto sintētiskās aromātvielas un mākslīgās krāsvielas. Tāpēc produktu klāsts piemērots pat ļoti jutīgai ādai.

Jādomā par sejas ādas aizsardzību no UV stariem
Pavasara saulīte ir gana silta un spoža, lai jau būtu nopietni jādomā par sejas ādas aizsardzību no UV stariem. Tāpēc, izvēloties mitrinošu sejas krēmu pavasarim, ieteicams izvēlēties tādu, kurš jau sniedz vismaz SPF 15 līmeņa aizsardzību. Ja āda ir jutīgāka, ātrāk saulē apdeg, tad noteikti jāizvēlas krēms ar augstāku aizsardzības faktoru. Tāpat jādomā par acu zonas aizsardzību no UV stariem, ko vislabāk paveiks kvalitatīvas saulesbrilles ar 100% UV staru filtru. Saule mums patīk, bet ādai tā nozīmē ātrāku novecošanos, sausuma sajūtu un riskus iedzīvoties ādas saslimšanās. Tāpēc par sliktu nenāks arī konsultācija pie dermatologa, lai uzzinātu kā vislabāk pasargāt tieši jūsu sejas ādu.