Jelgavas pašvaldībai nav skaidrs ģimnāziju un speciālo skolu turpmākais liktenis

Viņš atzina, ka skolu infrastruktūra Jelgavā pašlaik ir atbilstoša pieprasījumam. Taču pašvaldība ir neziņā par IZM politiku turpmāk, jo tiks veikta reforma, kas ir saistīta ar skolu sistēmu visā Latvijā.
"Svarīgs ir jautājums par speciālajām skolām. Ministrija mēģina kalkulēt, vai divas skolas Jelgavā būtu jāuztur. Viens no piedāvājumiem ir, ka abas pārņem pašvaldība, pilnībā finansējot gan algas, gan uzturēšanu, jo pašlaik finansējam tikai uzturēšanu. Otrais variants, ka skolas pārņem pašvaldība, bet trešais - ministrija. Kāds būtu ideālākais variants, mēs vēl nezinām, jo ministrija vēl analizē speciālo skolu sistēmu," pauda Rublis, skaidrojot, ka Zemgalē pēc reformām varētu būt ne vairāk kā četras speciālās izglītības iestādes, bet pašlaik to ir vairāk.
Tāpat pašvaldībai nav skaidrs, vai IZM pārņems ģimnāzijas. Rublis gan ir pārliecināts, ka, ģimnāzijām nonākot ministrijas pārvaldībā, tās tiks veidotas kā elitāras izglītības iestādes.
"Es nedomāju elitāru no pieejamības viedokļa, bet gan no augstu sasniegumu, augtas kompetences viedokļa. Tāpat ģimnāziju pedagogiem plānots algu palielinājums, līdz ar to viņiem būs augstāka motivācija, varēs atlasīt labākos pedagogus, lai mācītu labākos skolēnus," uz reformām cerīgi raugās Rublis.
Pašas pašvaldības dienaskārtībā ir jautājums arī par Vakara maiņu vidusskolu, kurā ir mazs audzēkņu skaits, taču arī saistībā ar šo izglītības iestādi risinājums vēl nav atrasts.
Visa intervija ar Rubli lasāma aģentūras LETA sadaļā LETA+:
http://leta.lv/plus/133C5F44-3978-E6D2-E230-D3C11FDF2005/