Jelgavas domei atkārtoti būs jāvērtē Loka maģistrāles pārbūves konkursā iesniegtie piedāvājumi

Ventspils, 14.jūn., LETA. Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB), izskatot piegādātāju apvienības "Igate KT" sūdzību par Loka maģistrāles pārbūves iepirkuma rezultātu, aizliedzis Jelgavas pilsētas pašvaldībai slēgt līgumu ar iepirkuma uzvarētāju - personu apvienību "ReRe Vide-Hydrostatyba", liecina informācija IUB mājaslapā.

IUB iesniegumu izskatīšanas komisija secinājusi, ka piegādātāju apvienības "Igate KT" iesniegums ir atzīstams par daļēji pamatotu

un pasūtītāja pieļautie pārkāpumi varēja ietekmēt līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu, līdz ar to pārkāpumi novēršami, veicot atkārtotu piedāvājumu vērtēšanu.

Saskaņā ar IUB lēmu Jelgavas domei jāatceļ pašvaldības iepirkumu komisijas lēmums par konkursa rezultātiem. Jelgavas domei uzdots 20 darba dienu laikā no lēmuma paziņošanas novērst IUB iesniegumu izskatīšanas komisijas konstatētos pārkāpumus, atkārtoti izvērtējot konkursā saņemtos piedāvājumus. Lēmums paredz arī atmaksāt piegādātāju apvienībai "Igate KT" iemaksāto depozītu 15 000 eiro apmērā.

IUB iesniegumu izskatīšanas komisijas lēmumu mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā.

Jau vēstīts, ka Jelgavas pašvaldības atkārtoti izsludinātajā iepirkumā par Loka maģistrāles pārbūvi startējuši kopumā pieci pretendenti, un starpība starp lētāko un dārgāko piedāvājumu sasniedza teju septiņus miljonus eiro. Par uzvarētāju pašvaldība atzinusi personu apvienību "ReRe Vide-Hydrostatyba" ar 17 692 909 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), piedāvājumu, kas arī bijis lētākais. Savukārt dārgākais piedāvājums bijis AS "A.C.B.", kas ielu solījusi pārbūvēt par 24 618 936 eiro bez PVN.

Sūdzību par iepirkuma rezultātu IUB iesniegusi "Igate KT", kurā apvienojušās vietējā "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate" un Lietuvas "Kauno tiltai". Apvienība Loka maģistrāli apņēmusies rekonstruēt par 23 100 100 eiro bez PVN.

Apvienība iepirkumu uzraugam sūdzību iesniegusi, jo uzskata, ka ir ignorētas dažas neatbilstības iepirkuma prasībām un ka pieteikumi ir izvērtēti sasteigti.