Jelgavā sākta sabiedriskā apspriešana par jauna tirgus būvniecību

Rīga, 7.dec., LETA. Pirmdien, 10.decembrī, Jelgavas domē paredzēta jauna pilsētas tirgus būvniecības ieceres prezentācija, liecina būvvaldes paziņojums.

Publiskai apspriešanai Jelgavā nodota SIA "Termināla tirgus" iecere par tirgus paviljona un stāvlaukuma izbūvi Zemgales prospektā 19a un Sporta ielā 2b. Savus priekšlikumus un iebildumus iedzīvotāji var iesniegt līdz mēneša beigām, bet būvniecības ieceres prezentācija pirmdien gaidāma plkst.17.

Būvprojektu tirgum izstrādā SIA "Statio arhitektūra".

Tirgus attīstītājs "Termināla tirgus" īpašnieki ir SIA "La tirgi Jelgava", kā arī SIA "Jelgavas tirgus", kas daļēji pieder pilsētas domei.

Jau ziņots, ka jauna tirgus izbūvei par Jelgavas pašvaldības kapitālsabiedrības "Jelgavas tirgus" jauno dalībnieku 2016.gadā apstiprināta "ERA2K TT".

Plānots, ka jaunā tirgus ēka atradīsies blakus dzelzceļam. Tirdzniecības platība galvenajā ēkā plānota līdz 4000 kvadrātmetru, zem nojumes būs apmēram 500-600 kvadrātmetri, bet neskaidrība pašlaik vēl ir par āra tirdzniecības vietām. Platības ziņā jaunais tirgus nebūs lielāks par esošo, taču tas būs kompaktāks un apmeklētājiem vieglāk saprotams, skaidroja pašvaldībā.

Jaunajā tirgū būs arī atsevišķa vieta zivju tirgotājiem. Līdz ar ierindas tirgotājiem uz jauno vietu no vecā tirgus pārcelsies arī trīs sabiedriskās ēdināšanas nodrošinātāji, pulksteņu darbnīca un frizētava.

Paredzēts, ka tiks pagarināts arī tirgus darba laiks. Pašlaik darba dienās darbs tiek pārtraukts jau ap plkst.15, bet, atrodoties blakus stacijai, tas būs ilgāks.

"Jaunā tirgus infrastruktūra krietni atšķirsies no tās, kāda tā tirgotājiem pieejama šobrīd, kad tirgus teritorijā esošās ēkas tiek apsildītas vien ar dažādiem elektriskajiem sildītājiem, par ko paši tirgotāji maksā lielus elektrības rēķinus, un tie ir papildu izdevumi noteiktajai īres maksai," informēja pašvaldībā.