Jelgavā notiks poļu kultūras dienas

Jelgava, 10.okt., LETA. Latvijas Poļu savienības Jelgavas nodaļa šonedēļ organizē "Poļu kultūras dienas Jelgavā 2018", kuru laikā interesenti varēs iepazīties ar poļu kultūru un nacionālo identitāti, aģentūru LETA informēja Latvijas Poļu savienības Jelgavas nodaļas vadītāja Marija Kudrjavceva.

Par godu Polijas neatkarības atjaunošanas 100.gadadienai 13.oktobrī Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks svinīgs pasākums, kurā piedalīsies Latvijas Poļu Savienības Jelgavas nodaļas bērnu ansamblis "Sloviček", Rēzeknes sieviešu poļu koris "Jutrzenka", Senās mūzikas un deju ansamblis "Capella Antiqua Bialostociensis" no Belostokas (Polija) un Jelgavas Mūzikas vidusskolas akordeonu duets Anta Puķīte un Darja Grišina.

15. oktobrī Sabiedrības integrācijas pārvaldes telpās tiks atklāta izstāde "Juzefam Pilsudskim - 150". Tajā apkopotas vēstures liecības par Pilsudski kā Polijas valsts pamatlicēju un Polijas armijas dibinātāju. Pirmā Pasaules kara laikā viņš kļuva par Polijas politikā nozīmīgu personu, kā arī svarīgu figūru Eiropas politikā. Latvijas Brīvības cīņu laikā Pilsudskis atbalstīja Latvijas neatkarības ideju, un 1922.gadā saņēma augstāko Latvijas militāro apbalvojumu - I šķiras Lāčplēša Kara ordeni. Izstāde būs apskatāma līdz 26.oktobrim Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē, pārvaldes darba laikā.