Jelgavā notiks pasākums "Viena diena drošībai" ceturtklasniekiem

Pasākumā piedalīsies un par dažādiem sadzīves drošības aspektiem stāstīs arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policija, Jelgavas Pašvaldības policija, Ceļu satiksmes drošības direkcija un Rīgas Motormuzejs, Latvijas Interneta asociācijas "Net-Safe Latvia" Drošāka interneta centrs, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Latvijas Komercbanku asociācija un Latvijas Banka, kā arī uzņēmumi "Latvijas Dzelzceļš", "Latvijas Valsts meži" un "Latvijas Gāze".
Pasākuma laikā bērniem būs gan unikāla iespēja tuvumā aplūkot pasākumā pārstāvēto organizāciju operatīvo dienestu transportu, gan arī spēlēt dažādas izglītojošas drošības spēles, pildīt testus, skatīties izglītojošas filmas un piedalīties dažādās citās aktivitātēs. Pasākuma laikā skolēni apgūs drošības nosacījumus sliežu ceļu tuvumā, gūs priekšstatu par pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanu un izsaukšanu nelaimes gadījumos, uzzinās vairāk par ugunsdrošību un pareizu rīcību dažādās ārkārtas situācijās, apgūs gāzes un elektrodrošības jautājumus, iegūs informāciju par drošību internetā.
Ierodoties uz pasākumu, visas klašu grupas saņems īpašu lapu, kurā būs jāsavāc speciālas atzīmes no katra uzņēmuma vai organizācijas stenda par noklausīto drošības prezentāciju. Tās klases, kas būs savākušas visas atzīmes, dienas noslēgumā piedalīsies izlozē. Galvenā balva būs organizatoru sarūpēta klases ekskursija uz Rīgu.