Jelgavā norisināsies ugunsdzēsības sporta sacensības "Brašais ugunsdzēsējs"

Jelgava, 13.sept., LETA. 15.septembrī plkst.10 Jelgavā, Lielupes labajā krastā pretī Jelgavas pilij, notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigādes, Latvijas ugunsdzēsības sporta federācijas un Jelgavas pilsētas pašvaldības rīkotās sacensības ugunsdzēsības sportā "Brašais ugunsdzēsējs", aģentūru LETA informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļā.

Sacensību mērķis ir popularizēt ugunsdzēsības sportu ne tikai VUGD darbinieku vidū, bet arī iedzīvotāju vidū, iesaistot viņus aizraujošajā sporta veidā. Šogad sportisko meistarību noteiks un jaunus rekordus uzstādīs ugunsdzēsības sporta disciplīnās "Izvēršanās no motorsūkņa" un "Izvēršanās no autocisternas". Sacensības notiks piecās dažādās komandu grupās - VUGD struktūrvienību, citu ugunsdzēsības organizāciju, sieviešu, jauniešu zēnu un meiteņu komandu grupās.

Par titulu "Brašais ugunsdzēsējs" cīnīsies 47 komandas no visas Latvijas. Dienests aicina nākt un klātienē atbalstīt savu favorītkomandu, jo sportā ir svarīga ne tikai meistarība, bet arī līdzjutēju atbalsts. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Sacensības "Brašais ugunsdzēsējs" Jelgavā norisinājās no 1998.gada līdz 2008.gadam. 2014.gada rudenī sacensību rīkošanas tradīcija tika atjaunota un šogad notiks jau 14.ugunsdzēsības sporta sacensības "Brašais ugunsdzēsējs".