Jelgavā norisināsies LLU Lauksaimniecības fakultātes absolventu salidojums

Rīga, 3.okt., LETA. 19.oktobrī Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Lauksaimniecības fakultāte (LF) Jelgavā aicina absolventus tikties salidojumā par godu lauksaimniecības augstākās izglītības 155 gadu jubilejai un Latvijas simtgadei, aģentūru LETA informēja augstskolas pārstāve Lana Janmere.

Fakultātes pirmsākumi meklējami nevis Jelgavā, bet Rīgas Politehnikumā, kurā pirmo reizi Latvijā izveidoja Lauksaimniecības nodaļu. Vēlāk LF nonāca jaundibinātās Latvijas Universitātes sastāvā Rīgā, līdz 1938.gadā Valsts un Ministru prezidents Kārlis Ulmanis izsludināja likumu "Jelgavas Lauksaimniecības akadēmijas Satversme" un par lauksaimniecības augstākās izglītības mājvietu kļuva Jelgava.

Lai gan Otrā pasaules kara laikā un pēc tā LF, kura tika sadalīta Agronomijas un Zootehnikas fakultātēs, atkal atradās Rīgā, jo Jelgavas pils bija nopostīta, tomēr kopš pils atjaunošanas līdz pat mūsdienām lauksaimniecības augstākā izglītība ir iegūstama tikai Jelgavā, uzsvēra Janmere. Turklāt kopš 1993.gada augu un dzīvnieku zinātņu virzieni atkal tiek īstenoti vienā - Lauksaimniecības - fakultātē, līdzīgi kā tas bija lauksaimniecības augstākās izglītības attīstības pirmsākumos.

"Šogad, kad ir Latvijas simtgade, lielu jubileju svin arī Lauksaimniecības fakultāte, kas par savu pirmsākumu uzskata 1863.gadā dibināto Lauksaimniecības nodaļu. Tieši šai nozīmīgajai jubilejai par godu 19.oktobrī absolventi tiek aicināti uz salidojumu," pauda Janmere.

Ierašanās Jelgavas pilī un reģistrācija sāksies no plkst.14. No plkst.15.15 būs iespēja doties ekskursijās apskatīt fakultātes telpas un laboratorijas, kas atrodas Jelgavas pilī, Augsnes un augu zinātņu institūta studiju bāzi un Biotehnoloģiju laboratoriju Strazdu ielā 1, kā arī Zirgkopības mācību centru "Mušķi".

Savukārt plkst.17 sāksies salidojuma svinīgā daļa LLU aulā Jelgavas pilī, kurā absolventus sveiks LLU rektore Irina Pilvere, pašreizējā fakultātes dekāne Zinta Gaile un citi. Pasākuma laikā būs iespēja atskatīties uz lauksaimniecības izglītības vēsturi un iepazīt tās dažādos virzienus - laukkopību, dārzkopību un zootehniku. Tāpat tiks pasniegta Latvijas Agronomu biedrības ceļojošā balva "Zelta vārpa" gada izcilākajam agronomam un izskanēs svētku koncerts.

Pēc plkst.19.40 plānota absolventu pulcēšanās tikšanās vietās, saviesīgas dejas un fotografēšanās.