Jelgavā informēs par būvkomersantu klasifikācijas jautājumiem

Foto: Jelgava24.lv
Foto: Jelgava24.lv

Piektdien, 30.septembrī, Jelgavā notiks Ekonomikas ministrijas (EM) un Latvijas Būvnieku asociācijas rīkots seminārs par būvkomersantu klasifikācijas noteikumu piemērošanu, aģentūru LETA informēja ministrijā.

Pasākums notiks plkst.10.00 Jelgavas pilsētas domē, Lielajā ielā 11.

Būvniecības nozarē strādājošie speciālisti seminārā varēs iepazīties ar būvkomersantu vērtēšanas tehnisko procesu un tā īstenošanu Būvniecības informācijas sistēmā.

Tāpat EM speciālisti seminārā ar praktiskiem piemēriem skaidros atbilstošas klases piešķiršanas procesu būvkomersantam, kā arī sniegs ieteikumus īstenojamiem pasākumiem augstākas klases iegūšanai.

Ministru kabineta 2016.gada 12.aprīļa noteikumi "Būvkomersantu klasifikācijas noteikumi" paredz būvkomersantu klasifikācijas kritērijus un kvalifikācijas atbilstības novērtēšanas kārtību. Regulējums izstrādāts sadarbībā ar būvniecības nevalstiskajām organizācijām un Latvijas Būvniecības padomi. Klasifikācija būs viens no priekšnoteikumiem publisko būvdarbu līguma saņemšanai. Publisko iepirkumu likumprojekts paredz klasifikācijas piemērošanu publisko būvdarbu iepirkumos no 2019.gada aprīļa.