Jelgavā ar valsts programmas atbalstu sāk daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas renovāciju

Jelgava, 10.okt., LETA. Jelgavā sākta daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas renovācija, kas ir pirmais projekts Jelgavā, kas ieguvis valsts programmas atbalstu, aģentūru LETA informēja attīstības finanšu institūcijas "Altum" sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte.

Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Vīgriežu ielā 30, Jelgavā, kurā ir 39 dzīvokļi, atjaunošana notiks, izmantojot dzīvojamo māju energoefektivitātes paaugstināšanas valsts atbalsta programmu, ko īsteno "Altum" ar Eiropas Savienības (ES) fondu līdzfinansējumu. Kopumā mājas renovācijā tiks ieguldīti aptuveni 345 000 eiro, no kuriem 172 000 eiro ir "Altum" grants.

Mājas atjaunošanas projekta gaitā siltinās sienas, ēkas pēdējā stāva pārsegumu un pagraba pārsegumu. Plānots nomainīt logus, ārdurvis, iekšējās inženierkomunikācijas, apkures sistēmu, daļēji arī jumta segumu. Renovācijas procesā namam uzlabos ventilācijas sistēmu, kā arī izremontēs kāpņu telpas.

Plānots, ka, noslēdzoties mājas renovācijas un siltināšanas darbiem, Vīgriežu ielas nama iedzīvotāji ietaupīs līdz 50% no kopējā mājas siltumenerģijas patēriņa. Līdz ar mājas kompleksu renovāciju iedzīvotājiem būs iespējams samazināt arī citus maksājumus, piemēram, nebūs nepieciešami uzkrājumi ārkārtas remontiem. Ēkas rekonstrukcijas darbus plānots pabeigt aptuveni 2018.gada vidū.

Pašvaldības SIA "Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde" publiskotā informācija liecina, ka darbus objektā par 335 170 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, nodrošina Jelgavas novadā reģistrētā SIA "AJ Celtnieks", kas iepirkumā izvēlēta septiņu pretendentu konkurencē. Uzņēmuma apgrozījums pagājušajā gadā sasniedza 978 104 eiro, bet peļņa - 8413 eiro, liecina "Firmas.lv" dati.

Izmantojot energoefektivitātes paaugstināšanas programmā pieejamo ES līdzfinansējumu, kopumā aptuveni 1000 māju iedzīvotājiem ir iespēja renovēt un siltināt savu īpašumu, lai sāktu taupīt energoresursus un savus finanšu līdzekļus, informēja "Altum".