Inženierzinātņu un dabaszinātņu studiju vides uzlabošanā LLU ieguldīs 3,3 miljonus eiro

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehniskā fakultāte.
Latvijas Lauksaimniecības universitātes Tehniskā fakultāte.

Jelgava, 12.sept., LETA. Lai veicinātu jauniešu zināšanu un kompetenču attīstību zinātnē, tehnoloģijās un matemātikā, Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU) Jelgavā līdz 2021.gadam plāno inženierzinātņu un dabaszinātņu studiju vides uzlabošanā ieguldīt vairāk nekā 3,3 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja augstskolas pārstāve Lana Janmere.

Studiju vides uzlabojumi gaidāmi visās LLU fakultātēs, kuras īsteno ar matemātiku, ķīmiju, fiziku, tehnoloģijām un inženierzinātnēm saistītas studiju programmas. Universitātē plāno jaunu mācību līdzekļu, informācijas tehnoloģiju un mācību telpu aprīkojuma iegādi, auditoriju remontdarbus, bezvadu interneta tīkla modernizāciju un datoru programmatūru atjaunošanu. Būtiskas pārmaiņas gaidāmas arī LLU Fundamentālās bibliotēkas piedāvājuma paplašināšanā.

Finansējumu studiju vides uzlabošanai universitāte ieguvusi no Eiropas Reģionālās attīstības fonda, izstrādājot projektu "LLU STEM studiju programmu modernizācija", ko septembra sākumā apstiprināja Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.

"Publiskajā telpā šovasar izskanējušas diskusijas un satraukums par jauniešu zināšanām eksaktajos mācību priekšmetos - matemātikā, fizikā un ķīmijā -, kam pamats meklējams viduvējos centralizēto eksāmenu rezultātos. Tieši šīs zināšanas ir ļoti svarīgas, lai pēc tam pretendētu uz studiju vietu LLU un augstāko izglītību varētu iegūt Jelgavā. To apzinoties, turpinām iesākto - ieguldīsim līdzekļus universitātes studiju procesa uzlabošanā un veidosim tādu studiju vidi, kas nodrošina stabilu un pamatīgu bāzi un priekšnoteikumus inženierzinātņu un dabaszinātņu studiju kursu apguvei visiem studētgribošajiem, arī tiem, kuriem šķiet, ka pamatzināšanas matemātikā, fizikā un ķīmijā nav pietiekamas, lai studētu inženierzinātnes," skaidrojis LLU studiju prorektors Aigars Laizāns.

Sagaidāms, ka līdz ar studiju vides uzlabojumiem jaunieši būs vairāk ieinteresēti apgūt inženierzinātņu un dabaszinātņu studiju kursus un tas motivēs viņus augstākiem studiju rezultātiem.

STEM studiju programmu attīstība, kuras balstās zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas zināšanās, ir viena no LLU studiju prioritātēm turpmākajiem gadiem un arī Latvijas augstākās izglītības ilgtermiņa mērķis. LLU Jelgavā piedāvā studijas 44 STEM jomas programmās, kas paredzētas speciālistu sagatavošanai tautsaimniecībai nozīmīgās nozarēs - lauksaimniecībā, mežsaimniecībā, veterinārmedicīnā, informācijas tehnoloģijās, enerģētikā, kokapstrādē, mašīnbūvē un tehnoloģijās, pārtikas tehnoloģijā, būvniecībā, meliorācijā, vides un ainavu arhitektūrā, mērniecībā.

Jau vēstīts, ka Veterinārmedicīnas fakultātes (VMF) pozīciju stiprināšanai starptautiskajā vidē, studiju vides uzlabošanai un pētniecības iespēju paplašināšanai turpmākajos gados LLU vadība plāno 3,2 miljonu eiro ieguldījumus fakultātes studiju un zinātnes infrastruktūras attīstībā.

Pētniecības iespēju paplašināšanai VMF ieguldīs 2,1 miljonu eiro, atbalstot Eksperimenta dzīvnieku centra izveidi un tam nepieciešamās aparatūras iegādi. Savukārt fakultātes studiju vides pilnveidē tiks ieguldīti 370 000 eiro. Kopumā tuvākajos gados veterinārmedicīnas zinātnes un studiju infrastruktūrā tiks ieguldīti 3,2 miljoni eiro.