Biznesa ideju konkursam "Esi uzņēmējs Jelgavas novadā" atvēl 6000 eiro

Rīga, 25.apr., LETA. 29.aprīlī sāksies pieteikšanās pašvaldības finansētajam biznesa ideju konkursam "Esi uzņēmējs Jelgavas novadā 2019", kuram šogad atvēlēti 6000 eiro, lēmusi novada dome.

Apņēmīgākie un iniciatīvas bagātākie jaunie uzņēmēji ir aicināti pieteikt sevi konkursā, prezentējot biznesa ieceres, kas saistītas ar komercdarbības izveidi un attīstību. Pašvaldībā skaidroja, ka konkursa rezultātā pašvaldības budžeta finansējumu jeb starta kapitālu saņems divi uzņēmumi, kas reģistrēti Uzņēmuma reģistrā ne ilgāk kā 36 mēnešus, vai fiziskas personas, kuras ir gatavas uzsākt uzņēmējdarbību Jelgavas novada administratīvajā teritorijā.

"Līdz šim konkursa viena gada uzsaukuma rezultātā pašvaldība atbalstīja līdz sešām dažādām iecerēm, katrai piešķirot ne vairāk kā 1500 eiro lielu starta kapitālu, kopsummā nepārsniedzot konkursam paredzēto 6000 eiro budžetu. Šogad, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi un uzņēmēju pausto viedokli par iegūtā atbalsta apmēra būtisko lomu jaunas biznesa ieceres īstenošanā, ir mainīts konkursa nolikums, paredzot, ka 2019.gadā uzvarētāju statusu iegūs maksimums divas idejas, katra saņemot līdz pat 3000 eiro lielu finansējumu," skaidroja pašvaldības Plānošanas un Attīstības departamenta Attīstības nodaļas vadītāja Ilze Matusa.

Šāds lēmums pieņemts, vērtējot atbalstāmo pozīciju reālās izmaksas, piemēram, specifiskas tehnikas vai iekārtu iegādi, kvalitatīvas interneta mājaslapas izstrādi, specifiska rakstura datorprogrammu iegādi vai preču zīmju reģistrāciju. Matusa pauda, ka konkursa galvenā ideja ir uzņēmējdarbības vides attīstība un jaunu produktu, pakalpojumu radīšana novadā, tāpēc pašvaldība ir ieinteresēta veidot konkursu tādu, lai tas patiesi atvieglotu jauno uzņēmēju pirmos soļus izvēlētajā nozarē.

"Lai arī turpmāk viena gada laikā atbalstīsim mazāku ideju skaitu, esmu pārliecināta, ka piešķirtā atbalsta summa kāpinās īstenojamo projektu kvalitāti, kā arī dažādos prezentēto ideju specifiku," piebilda pašvaldības pārstāve.

Lai piedalītos konkursā, laikā no 29.aprīļa līdz 2.augustam biznesa idejas autoram vai uzņēmējdarbības pārstāvim jāaizpilda konkursa pieteikuma veidlapa un kopā ar nepieciešamajiem dokumentiem jāiesūta pa pastu vai jāiesniedz personīgi Jelgavas novada pašvaldībā. Viens pretendents drīkstēs pieteikt tikai vienu ideju.

Konkurss "Esi uzņēmējs Jelgavas novadā 2019" norisināsies divās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā pretendentiem būs nepieciešams aizpildīt un iesūtīt pieteikumus un savu ideju aprakstus, pēc tam tos izvērtēs ekspertu žūrija, atlasot konkursa iecerei un nolikumam atbilstošāko ideju autorus, kas tiks aicināti piedalīties otrajā kārtā, jau klātienē prezentējot savu uzņēmējdarbības attīstības ieceri.