Banner 980x90

Bērnus ar funkcionāliem traucējumiem iesaistīs individuālā budžeta projektā

Jelgava, 26.apr., LETA. 8.maijā plkst.10 Jelgavas Sociālo lietu pārvalde organizē tikšanos ar bērnu vecākiem, lai iepazīstinātu viņus ar Jelgavas pašvaldības dalību individuālā budžeta izmēģinājuma projektā sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu nodrošināšanai bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, aģentūru LETA informēja pārvaldes pārstāve Dace Diržine.

Tikšanās laikā vecākiem un interesentiem tiks sniegta detalizēta informācija par pieteikšanos dalībai projektā, tā saturu un nosacījumiem. Vecāki, kuriem nav iespēja apmeklēt tikšanos, detalizētas informācijas iegūšanai var vērsties pārvaldē pie sociālās darbinieces Karīnas Inetas Kokinas.

Labklājības ministrija kopā ar sadarbības partneriem - pašvaldībām, izmēģinās jaunu sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu nodrošināšanas sistēmu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem - individuālā budžeta modeli.

Individuālais budžets ir kopējā naudas summa sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu nodrošināšanai, lai varētu apmierināt individuālās bērna un viņa ģimenes vajadzības, kas izriet no bērna funkcionalitātes ierobežojumiem, kuras ir izraisījusi invaliditāte.

Budžeta apjoms tiks noteikts individuāli, balstoties uz bērna funkcionālo spēju izvērtēšanu un ar to zudumu saistīto nepieciešamo pakalpojumu noteikšanu. Tiks vērtētas arī noteikto pakalpojumu kopējās izmaksas un to sadalījums laikā.

Individuālā budžeta modeļa būtiskākais ieguvums ir individuāla pieeja. Proti - katram bērnam pieejamā finansējuma robežās noteiks tieši šim bērnam visnepieciešamākos pakalpojumus. Pašlaik bieži tiek vērtēta tikai bērna atbilstība pakalpojuma saņemšanas kritērijiem. Viens no jaunās sistēmas mērķiem ir mainīt šo pieeju un vērtēt pakalpojuma atbilstību bērna vajadzībām. Pēc tam no pieejamajiem pakalpojumiem izvēlēties tieši tos, kuri konkrētajā situācijā vislabāk apmierina bērna un viņa ģimenes vajadzības.

Šī izmēģinājuma modeļa ietvaros bērna vecākiem būs tieša ietekme uz piešķirtā finansējuma izlietojumu. Viņi varēs koriģēt izvirzītās prioritātes un paši izvēlēties nepieciešamos pakalpojumu sniedzējus. Katra bērna vajadzības izvērtēs speciālistu komanda, kura noteiks konkrētajam bērnam visnepieciešamākos pakalpojumus.

Bērna atbalsta plāns tiks sastādīts, apvienojot speciālistu izvērtēšanas rezultātus un vecāku vērtējumu. Svarīga loma tiks atvēlēta iesaistīto speciālistu sadarbībā ar vecākiem.

Izmēģinājuma projekts ilgs 12 mēnešus, no 2018. gada augusta līdz 2019. gada augustam. To finansēs Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts.

Projektā var piedalīties bērni, kuri atbilst visiem šiem kritērijiem: bērni ar funkcionāliem traucējumiem (redzes, dzirdes, kustību, garīga rakstura un multiplie traucējumi), kuriem Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK) ir noteikusi invaliditāti; bērni, kuri ir izvērtēti deinstitucionalizācijas projekta ietvaros; bērni, kuriem līdz 2019.gada 1.augustam nebeidzas VDEĀVK noteiktais invaliditātes termiņš un bērni vecumā līdz 18 gadiem, kuriem līdz 2019.gada 1.augustam nepaliks pilni 18 gadi.

Bērnu skaits izmēģinājuma projektā ir ierobežots. Pieteikties dalībai tajā varēs no šā gada 21. maija līdz 1. jūnijam. Pieteikumi, kuri tiks iesniegti ātrāk vai vēlāk par noteikto laiku, netiks izskatīti.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)