Atkal atliek lietas izskatīšanu pret grupējumu par naftas zādzību no naftas vada Jelgavas novadā

Jelgava, 7.febr., LETA. Jelgavas tiesa šodien kārtējo reizi atlikusi lietas izskatīšanu pret deviņu personu grupējumu par naftas zādzību no naftas vada, kas pastrādāta Jelgavas novadā, aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Lietas iztiesāšana šodien nevarēja notikt saistībā ar aizstāvja saslimšanu.

Tiesas sēde atlikta uz 21.februāra plkst.13.30.

Iepriekš lietas izskatīšana nenotika apsūdzēto neierašanās dēļ.

Jau vēstīts, ka apsūdzētie lietā ir Mihails Šapars, Sergejs Zaicevs, Artūrs Neliuss, Artūrs Gorlovs, Sergejs Vladiko, Aivis Aleksējevs, Oļegs Zolotarjovs, Deniss Smuļko un Igors Kovals.

Viņiem celta apsūdzība par naftas un naftas produktu vada tīšu iznīcināšanu un bojāšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa, kā arī par zādzību. Par zādzību draud sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Savukārt par naftas vada bojāšanu var sodīt ar cietumsodu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Grinšpone skaidroja, ka minētā organizētā grupa tīši bojāja augsta spiediena maģistrālo naftas produktu vadu un veica naftas produktu zādzību. Zaudējumi par vada bojāšanu sasniedza 3589 eiro, bet zādzību rezultātā nodarīti 1526 eiro zaudējumi.

Noziegumi pastrādāti ilgākā laika posmā Jelgavas novada Glūdas pagastā.