Banner 980x90

7 iemesli, kāpēc Jums ir vajadzīgs kvalitatīvs biznesa plāns

Foto: Pixabay.com
Foto: Pixabay.com
Vai esat dzirdējuši teicienu, ka panākumiem vajadzīgi 10% talanta un 90% darba? Tā pat ir uzņēmējdarbībā – labai biznesa idejai ir nepieciešama veiksme, taču bez mērķtiecības, plānošanas un ieguldītā darba neiztikt. Biznesa plāns ir veiksmīgas uzņēmējdarbības pamats un dzinējs, jo palīdz gan adekvāti izvērtēt biznesa perspektīvas, gan iegūt investoru atbalstu.

Vai vēlaties uzzināt vismaz 7 iemeslus, kāpēc biznesa plāna izstrādē vērts investēt laiku un naudu? Lasiet tālāk!

1. Uzņēmuma dzīvotspējas pārbaude
Spoža biznesa ideja var parādīties jebkurā brīdī, taču vai tā izturēs pārbaudi ar realitāti? Atbildi uz šo jautājumu meklējiet biznesa plānā, jo tieši biznesa plāns parāda topošā uzņēmuma izredzes. Profesionāli sagatavots plāns ir noderīgs gan uzņēmuma īpašniekiem, gan vadītājiem, kā arī kreditoriem un investoriem – visiem, kuri kopīgiem spēkiem strādā uzņēmuma labā.

2. Tirgus izpēte un uzņēmuma pareiza pozicionēšana
Ne viens vien uzņēmums ir cietis sakāvi, jo paļāvies uz neprecīziem datiem par nozari un ekonomisko situāciju. Bez biznesa plāna uzņēmuma pozicionēšana tirgū ir svārstīga un nedroša, bet labā biznesa plānā iekļauj informāciju par tirgus tendencēm, tendenču iespējamām īstermiņa un ilgtermiņa sekām, kā arī par uzņēmuma pakalpojumu un preču eksporta potenciālu.

3. Konkurentu analīze
Iztikt bez konkurences ir gandrīz neiespējams, tāpēc veiksmīgai uzņēmējdarbībai nepieciešama rūpīga konkurentu analīze. Biznesa plāns ir tas, kas vajadzīgs, lai noteiktu uzņēmuma stiprās un vājās puses, draudus un iespējas. Pateicoties biznesa plānam, ir daudz vieglāk pamanīt konkurentu priekšrocības un trūkumus un izmantot iegūto informāciju savā labā.

4. Uzņēmuma produkta vai pakalpojuma raksturojums
Uzņēmuma produkta ceļš pie patērētāja gandrīz vienmēr sastāv no vairākiem posmiem. Biznesa plāns ir nepieciešams, lai šis ceļš būtu maksimāli ātrs un efektīvs. Iekļaujot plānā informāciju par produkta vai pakalpojuma ražošanu, izmantotajām tehnoloģijām un piegādi, Jūs ieraudzīsiet parocīgākus risinājumus.

5. Vieglāka komunikācija ar darbiniekiem
Ja uzņēmuma īpašnieks pats skaidri apzinās uzņēmuma īstermiņa un ilgtermiņa mērķus, kā arī esošo situāciju, viņam ir daudz vieglāk saplānot darbinieku pienākumus un formulēt uzdevumus. Jūsu darbiniekiem ir tiesības zināt, uz kurieni virzās uzņēmums, un atbildes uz viņu jautājumiem varēsiet atrast pārdomātā biznesa plānā.

6. Naudas plūsmu uzskaite
Ikviena uzņēmēja mērķis ir peļņa, taču patiesi nopelnīt izdodas tikai tiem, kuri precīzi aprēķina visus finanšu rādītājus. Veiksmīgs biznesa plāns satur informāciju ne tikai par plānoto peļņu, bet arī par gaidāmajiem izdevumiem, iekārtu amortizāciju un citu svarīgu finanšu informāciju. Pateicoties tam, gan uzņēmējs, gan investors var objektīvi izvērtēt uzņēmuma finanšu perspektīvas.

7. Investoru piesaiste
Neviens veiksmīgs bizness netika radīts no iekrājumiem vien, tāpēc investoru piesaiste ir vitāli nozīmīga ikvienam uzņēmējam. Secīgs, pārliecinošs biznesa plāns pierāda potenciālam kreditoram vai investoram, ka Jūsu biznesa ideja ir dzīvotspējīga un ieguldījumu vērta.
 

Kvalitatīvi izstrādāts biznesa plāns ir neatņemams investīciju nosacījums. Nav nozīmes, kādam investīciju veidam Jūs piesakāties – jebkurā gadījumā gatavs biznesa plāns būs pirmais, ko izvērtēs potenciāls investors. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu, kādi finanšu atbalsta veidi ir pieejami mūsdienu Latvijas uzņēmējam!

Foto: Pixabay.comFoto: Pixabay.com


Kā finansēt biznesa idejas 2018. gadā?
Moderna uzņēmējdarbība ir ļoti dažāda, un tikpat dažādi ir arī biznesa finansēšanas veidi. Start-up komandai, kokapstrādes uzņēmumam un kafejnīcai ir atšķirīgi uzdevumi, mērķauditorija un biznesa plāni, tāpēc atšķirīgām jābūt arī finanšu atbalstam. Iepazīstieties ar to, kādas biznesa finansēšanas programmas darbojas Latvijā!

Eiropas struktūrfondi
Jaunie uzņēmēji var pieteikties ES fondu atbalstam ar valsts finanšu institūcijas ALTUM starpniecību. ALTUM izmanto gan nacionālos, gan ES līdzekļus, lai atbalstītu:
• biznesa uzsācējus;
• start-up projektus;
• sociālo uzņēmējdarbību.

ES struktūrfondu nosacījumi ir pietiekami strikti, tāpēc ne katram uzņēmumam ir izredzes saņemt šāda veida atbalstu. Taču, ja Jūsu uzņēmums atbilst atbalsta saņešanas  prasībām un Jums ir pārliecinošs biznesa plāns, noteikti ir vērts izmēģināt veiksmi.

Aizdevums biznesam
Kredīts biznesa uzsākšanai ir pieejams gan kā patēriņa kredīts uzņēmumam, gan kā kredītlīnija. Izmantošanas ziņā abi aizdevumu veidi ir līdzīgi aizdevumiem privātajam patēriņam – kredīts tiek pārskaitīts pilnā apjomā, bet kredītlīnija nodrošina iespēju izņemt naudu pēc nepieciešamības.

Aizdevums biznesam ir pieejams ar un bez ķīlas, atkarībā no prasītās summas apjoma, uzņēmuma finanšu stāvokļa un, protams, biznesa plāna. Labs biznesa plāns var palīdzēt aizņemties ar izdevīgākiem nosacījumiem, tāpēc vispirms izstrādājiet pārliecinošu biznesa plānu un pēc tam pievērsieties kreditora meklējumiem.

Alternatīvas finansēšanas metodes: izejvielu finansēšana & faktorings
Dažiem uzņēmumiem piemērotākais ir nevis naudas aizdevums, bet vajadzīgo produktu un izejvielu iegādes finansēšana. Šāds kredīta veids tiek saukts par izejvielu finansēšanu, jo aizdevējs nevis pārskaita kredīta ņēmējam konkrētu naudas summu, bet viņa vietā iegādājas nepieciešamās izejvielas un citas preces. Pateicoties tam, ka par pirkumu norēķinās kreditors, uzņēmums var atslogot apgrozāmos līdzekļus un stabilizēt savu finanšu stāvokli.

Izejvielu finansēšana ir piemērota uzņēmumiem, kas strādā:
• būvniecībā;
• kokapstrādē;
• lauksaimniecībā;
• ķīmijas ražošanā;
• pārtikas ražošanā u.tml.

Vēl viena iespēja piesaistīt finanšu partneri ir izmantot faktoringa pakalpojumus. Faktorings ir darījums starp uzņēmumu un kredītiestādi, un tā mērķis ir nodrošināt vienmērīgu un nepārtrauktu saimniecisko darbību.

Faktoringa darījumam ir četri posmi:
• uzņēmums apkalpo savus klientus, piegādājot viņiem vajadzīgās preces avansā;
• rēķini par veiktajiem, bet vēl neapmaksātajiem pakalpojumiem, tiek nosūtīti kreditoram jeb faktoram;
• faktors apmaksā 80–90% no rēķinu kopējās summas;
• uzņēmuma klienti apmaksā rēķinus, un faktors samaksā atlikušos 10–20% no summas, ieturot komisiju par saviem pakalpojumiem.

Faktorings var būt parocīgs uzņēmumiem, kas pārdod izejvielas un tirgo preces vairumā. Taču neatkarīgi no tā, vai Jūsu uzņēmumam piemērotākais finansēšanas risinājums ir faktorings, aizdevums vai valsts finanšu institūcijas ALTUM atbalsts, viens nosacījums ir nemainīgs – kvalitatīvs, pārliecinošs un detalizēts biznesa plāns.

Foto: Shutterstock.comFoto: Shutterstock.com
Biznesa plāna paraugs ir viegli pieejams internetā, taču pat detalizētākais šablons jāpielāgo Jūsu uzņēmuma situācijai, vajadzībām un iespējām. Jūs varat izstrādāt biznesa plānu patstāvīgi, taču šādai pieejai ir būtiski mīnusi – biznesa plāna sagatavošana ir laikietilpīga, un iesācēji var nejauši palaist garām svarīgas plāna sastāvdaļas. Lai biznesa plāns atbilstu moderniem kvalitātes standartiem, labāk izmantojiet profesionāļu palīdzību – biznesa konsultāciju biroja EDO Consult pakalpojumus.

Veiksmīgs biznesa plāns ar EDO Consult
EDO Consult pakalpojumu klāstā ietilpst viss, kas nepieciešams jaunam, ambiciozam uzņēmējam:
• esošā biznesa plāna izvērtēšana;
• biznesa idejas dzīvotspējas noteikšana;
• jauna biznesa plāna izstrāde.

Papildus biznesa plāniem EDO Consult nodarbojas arī ar projektu vadību un palīdz uzņēmējiem piesaistīt ES fondu līdzekļus. Pirmā konsultācija ar speciālistu ir bez maksas, tāpēc nav iemesla, kāpēc neuzzināt biznesa konsultanta viedokli par Jūsu uzņēmuma perspektīvām.

Profesionāļu sagatavots biznesa plāns ir pirmais solis ceļā pie investīcijām. Izmantojiet iespēju pacelt savu uzņēmumu jaunā līmenī un sazinieties ar EDO Consult jau tagad!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)