Afiša

Pirtnieku festivāls "Latvju pirts un veselības pasākums 2017" Glūdas pagasta Nākotnē 

Pirtnieku festivāls "Latvju pirts un veselības pasākums 2017" Glūdas pagasta Nākotnē 
Pirtnieku festivāls "Latvju pirts un veselības pasākums 2017" Glūdas pagasta Nākotnē 
KUR
KAD
Piektdiena, 28. jūlijs, 2017 - 23:00

No 28. līdz 30.jūlijam Glūdas pagasta Nākotnē notiks pirtnieku festivāls "Latvju pirts un veselības pasākums 2017".

Pirtnieku festivāls kā ikvasaras pasākums jau tiek uzskatīts arī par tradīciju, kurā vienojas Latvijas un citu valstu pirtnieki, daloties savās zināšanās un izglītojot apmeklētāju par dažādām pirts procedūrām,  sniedzot uz vietas iespēju izbaudīt konkrētas masāžas, rituālus, veselību atjaunojošas nodarbes, kas ļauj uzturēt mundru garu vai sniedz relaksāciju. Tāpat pasākuma dienā apmeklētāji varēs saņemt vērtīgas konsultācijas, klausīties bezmaksas lekcijas, skatīties demonstrējumus un meistarklases, kā arī rast atbildes uz jautājumiem. 

"Pirtnieku festivālā lielākais akcents likts tieši uz Latvju pirts tradīcijām, kuras papildināt un savas tradīcijas atrādīt aicināti arī kaimiņvalstu pārstāvji no Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas. Katru gadu pasākumā vēlamies atklāt pirts vērtības visu četru stihiju (uguns, zeme, gaiss un ūdens) dažādībā, lai katru var "izgaršot" atsevišķi - gan caur karsēšanos, gan relaksēšanos masāžās, gan atvēsināšanos, izmantojot  dabas vērtības – koku, akmeni, zālītes u.c.," stāsta biedrības "Latvju pirts un SPA asociācijas" pārstāvis Igors Stepanovs.

Turpat pasākuma teritorijā darbosies arī pasākumam saistošs tirdziņš, kur amatnieki un mājražotāji piedāvās iegādāties kā pirts procesam noderīgas lietas, tā arī produktus, piemēram, medu, zāļu tējas, stādus, kvalitatīvus amatniecības izstrādājumus un vēl citus labumus. 

Pirmo reizi pirtnieku festivāls Glūdas pagastā notika jau 2014. gadā un sākotnēji tā bija biedrības «Uzmet garu» iniciatīva. Taču šogad jau otro reizi tas ir pašvaldības organizēts un atbalstīts pasākums, kurš tiek rīkots sadarbībā ar „Latvju pirts un SPA asociāciju”. Pasākuma atklāšanas dienā, 28. jūlijā pirtnieku festivāls interesentus gaidīs no plkst. 17:00. Apmeklētājiem ieeja bez maksas, taču jārēķinās, ka, izvēloties izbaudīt masāžas rituālu vai pirts procedūru pie konkrētā meistara, dalības nauda individuāli par pakalpojumu būs jāmaksā.

Līdz 30.jūnijam dalībnieki - pirtnieki, SPA meistari un masieri aicināti pieteikties dalībai festivālā. Savukārt mājražotāji un amatnieki, kuri festivāla apmeklētājiem grib piedāvāt pašu ražotu produkciju, līdz 14.jūlijam aicināti iesniegt pieteikumus Jelgavas novada pašvaldībā Pasta ielā 37 vai Uzņēmējdarbības atbalsta projektu vadītājai Sandai Lakutijevskai (sanda.lakutijevska@jelgavasnovads.lv). 

Foto: Pixabay